Володимир Діброва. "Правдиві історії"

Володимир Діброва. "Правдиві історії". - Київ, 2010 рік, видавництво "Факт".

Володимир Діброва народився в 1951 році в місті Донецьк. За освітою - романо-германський філолог, перекладач.

Володимир Діброва - один із переможців премії "Книга року Бі-Бі-Сі" за свій роман "Андріївський узвіз" (2007 рік). Він прозаїк, авторитетний перекладач і викладач україністики в університеті Гарварда (США) з 1994 року.

Такі його твори, як "Пісні Бітлз" та "Бурдик", стали культовими.

Експерт Бі-Бі-Сі Ольга Герасим'юк представляє оповідання "Правдиві історії".

ВІДЕО ДНЯ

"Книжка виглядає досить культурно. Цікавий цей чоловік, який живе в Америці, а повертається своїми книжками до України. Говорять про те, що він запроваджує англо-американські традиції в літературі - навіть назвавши книжку "Правдиві історії", оце реалістичне письмо в літературі, що є характерним для англо-американських традицій. Він розповідає й про нову українську людину в незалежному відрізку.

В одному з оповідань я зустрічала згадку щодо Гамлета - не міг філолог його не згадати!

Володимир Діброва
Шість історій, які тут є, ніби розважають нас, але тут є й натяк на трагедію. Ось четверта правдива історія - про жінку, яка чекала на автобус. Я читала її зіщулившись - це абсолютно реальна жіноча історія... не буду переказувати, чим скінчилося, але вона не відкрила двері гостеві, якого зустрічала на зупинці. Бо вона навіки зґвалтована у психіці ще з дитинства".

Адміністратор премії Світлана Пиркало про Володимира Діброву.

"Інколи його тексти буває читати аж боляче - наскільки влучно, дотепно і гостро описані персонажі та життєві ситуації, що впізнаєш себе в них, і від цього аж мороз по шкірі. Володимир Діброва пише небагато, але оці його оповідання інший письменник розтягнув би на роман - такі вони стислі й сповнені деталей".

Реклама:

Головне сьогодні