Лауреатами премії "Книга року ВВС-2015" стали Бачинський та Махно

— 11 грудня 2015, 15:56

У дитячій номінації перемогла книга "140 децибелів тиші" Андрія Бачинського. У "дорослій" - Василь Махно "Дім у Бейтінг Голлов".

Переможці премії у "дорослій" та "дитячій" номінаціях отримали грошову винагороду в розмірі 1000 британських фунтів стерлінгів.

Василь Махно

Нагадаємо, що до короткого списку в номінації "Книга року BBC-2015" увійшли також видання "Аптекар" Юрія Винничука, "Карбід" Андрія Любки, "Понаїхали" Артема Чапая та "Порослий кульбабами дворик (2 томи)" Валерія Шевчука.

До до шорт-листа номінації "Дитяча Книга року BBC-2015" потрапили також "Мені не потрапити до "Книги рекордів Гіннеса" Оксани Лущевської та "Івасик Телесюк" Антона Сіяники.

Андрій Бачинський

До складу журі "Книга року ВВС-2015" цього року ввійшли літературознавець Віра Агеєва, журналістка Ольга Герасим’юк, письменниця Світлана Пиркало, випусковий редактор ВВС Україна Марта Шокало та літературний критик Юрій Володарський.

ВІДЕО ДНЯ

Премію "Книга року BBC" було засновано 2005 року. 2012 року було створено нову номінацію — "Дитяча книга року ВВС".

За цей час лауреатами премії стали: Юрій Винничук (двічі — у 2005-му і 2012-му), Сергій Жадан (двічі — у 2006-му і 2010-му), Володимир Діброва, Люко Дашвар, Юрій Іздрик, Володимир Рутківський, Леся Воронина, Ярослав Мельник, Мар’яна і Тарас Прохаськи, Софія Андрухович і Катерина Штанко.

Минулого року журі премії визначило також "Найкращу книгу десятиліття". Нею став роман Сергія Жадана "Ворошиловград".

Премія "Книга року ВВС" проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Реклама:

Головне сьогодні