З татом – на Євро 2012

Футбольна першість – чудовий шанс долучитися до зусиль на благо дітей в Україні, реалізувати право дитини на зростання у турботливій сім’ї, на дозвілля....і на тата.

Зараз, за доброї погоди у Києві, на дитячих майданчиках, у парках, поблизу супермаркетів, усюди – можна побачити мам з дітьми. Саме мам. Лише в одному під’їзді будинку, де я мешкаю, час від часу і в будні, і у вихідні дні притримую двері, пропускаю й допомагаю за можливості трьом жінкам з маленькими дітьми, бачу, як вони гуляють поблизу. Що в цей час роблять батьки діток?

Напевне, вишуковують в інтернеті матеріали на тему відповідального батьківства, майструють розвиваючі іграшки з екологічних матеріалів, у вільний від роботи час розмірковують, як дати реалізувати власній дитині право на дозвілля та відпочинок, право вільно брати участь у культурному житті і мистецтві, гарантоване Статтею 31 Конвенції ООН про права дитини.

Звісно, є й турботливі батьки, що часто проводять час із своєю дитиною, бавляться разом. Таке спостерігаю на фото й у постах у стрічці своїх друзів у Facebook, втім, підозрюю, що це лише винятки, які підтверджують прикре "правило". Решта, скажете – мовляв, "заробляють гроші".

Але ж хіба покупки, сучасні технічні іграшки, чи дозвілля на кшталт "піти подивитись мультики" на великому пласкому екрані телевізора замінять той час, любов та тепло, яке батько може віддати дитині? Кожна дитина має право зростати у дбайливій родині та повноцінно розвиватися. Навіть мені, вже дорослій людині, цінна увага мого батька, завжди рада десь з ним пройтись разом, погуляти, почути його думку.

ВІДЕО ДНЯ

Статистика вражає – за даними Дитячого фонду ООН, у середньому батько в Україні проводить з дитиною лише 4 хвилини на добу. Тільки третина батьків допомагають своїм дітям виконувати домашні завдання. 10% батьків піклуються про дитину, якщо та хворіє. І прописна істина, яку, вочевидь, так складно усвідомити більшості батьків: "Активне залучення, участь та турбота батька під час вагітності, народження та виховання дитини є визначальною передумовою для її емоційного та соціального розвитку".

Євро 2012 – прекрасна нагода стати "єдиною командою" зі своєю дитиною. Проходитимуть чимало заходів для дітей, їх можна відвідати, взяти участь, й так проводити більше часу зі своїми дітьми, гратися з ними і стати частиною їхнього життя. Нехай цей футбольний турнір запам’ятається не лише дорослим, як історична подія, а й дітям. Можливо, тому, що цього разу дитину тримав за руку тато.

Чемпіонат на загал створює можливості, аби підняти питання прав дітей в Україні. Думаю, Ваша дочка чи син, можуть вирости більш людяними, якщо зустрінуться з ровесниками і ровесницями, в яких, для прикладу, немає батьків.

Так, 31 травня у Києві, вдень на стадіоні ДФСК "Локомотив", влаштовують Всеукраїнський футбольний турнір серед команд дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Йдеться про дітей-сиріт й дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей та бездоглядних діток.

Цікаво, що команди гратимуть змішані – дівчата та хлопці 12-16 років. У турнірі візьмуть участь 6 команд з Донецька, Одеси, Києва, Львівської та Івано-Франківської області.

Дитяче населення в Україні (до 18 років) становить 8 мільйонів. Приблизно 60 тисяч з них вважаються такими, що опинилися у складних життєвих обставинах. Життєвий успіх і майбутнє Вашої дитини залежить і від Вас.

Ольга Веснянка, Центр інформації про права людини

Реклама:

Головне сьогодні