Розігрітий металевий лист, електрошок та ще 4 причини заборонити цирки з тваринами

Розігрітий металевий лист, електрошок та ще 4 причини заборонити цирки з тваринами

Щодня, прокидаючись, кожен з нас робить свій вибір: бути вдома, чи йти, мандрувати, пливти або взагалі поїхати світ за очі.

Уявімо, що реінкарнація існує. І одного разу, ви прокинулися в клітці.

І наступного дня теж, і через день, і ввесь тиждень, місяць, рік.

У вас немає можливості вибирати. Все, на що ви можете розраховувати – зробити декілька кроків вперед-назад, вправо-вліво.

Це одна із сторін життя тварин у цирку. В таких умовах у деяких з них починаються порушення психіки: тварини забиваються в кут вольєру, стають агресивними, б'ються головами об підлогу, прути. У цирках таких особин часто "лікують" психотропними препаратами.

Як тварина опиняється в клітці? Де її виловлюють?

Варварство полягає у тому, що мисливці на замовлення цирків часто вбивають звірів і забирають їх малят.

Дорослі тварини в цирку неефективні: погано піддаються дресурі, їх складніше прогодувати. Вони практично ніколи не стають об'єктом вартим уваги серед "садистів-артистів".

1

Жорстоке поводження та нестерпні умови утримання

Якщо умови утримання тварин в зоопарках вам здаються нестерпними – повірте, в порівнянні з умовами цирків, зоопарки – це ще квіточки.

У цирків, особливо пересувних, просторі вольєри – це зайва графа в таблиці витрат. Леви, гепарди, слони та ведмеді часто туляться в маленьких клітках, де не можна нормально рухатися.

11 місяців в році вони подорожують на великі відстані в фургонах без будь-якого клімат-контролю.

Тваринам доводиться спати, їсти і випорожнятися в одній клітці.

Найгірше слонам. У природних умовах ці тварини живуть сім'ями, проходять разом до 30 кілометрів на день, купаються в водоймах. Цирк навіть близько не немає цих умов.

Слони утримуються на коротких ланцюгах. Рухливі від природи тварини змушені стояти на місці, часто не маючи можливості навіть нормально лягти.

Відсутність фізичних вправ та довгі години перебування на твердих поверхнях – основні фактори інфекцій ніг ​​та артриту, а це найчастіші причини смерті серед слонів у неволі.

2

Жорстока дресура

Для того щоб зламати волю тварини і змусити виконувати невластиві її природі дії – людині потрібно показати свою перевагу.

Тому основа дресури в цирках – фізичне покарання. Чим складніше трюк – тим сильніше насильство.

Ведмежат ставлять на розігрітий металевий лист, вмикаючи музику. Від страху і болю вони починають стрибати. Такі знущання продовжують доти, доки у ведмедя не сформується умовний рефлекс – при звучанні мелодії "танцювати".

Левів і тигрів б'ють, щоб сиділи на тумбах, стрибали крізь вогняні кільця.

Слоненят прив'язують один до одного, лупцюють гострими палицями або електрошоком, щоб "навчити" їх ставати на задні лапи, грати з м'ячем.

Якщо слоненя не виконує команди, його ізолюють від інших, забороняють прогулянки. Для цих товариських тварин це психологічна травма. Слоненята в неволі часто плачуть і піддаються депресії.

3

Небезпека для глядачів та дресирувальників

Постійні знущання, порушення умов утримання і стрес – знищують психіку тварин, що провокує зриви і психози, через які звірі нападають на людей.

Так, практика використання слонів у цирках приводить до того, що у більш ніж 35 небезпечних інцидентах з 2000 року слони втікали, виходили з-під контролю, бігали вулицями, врізалися в будівлі, нападали на представників громадськості.

Найгірше, що у більшості випадків збуджену тварину вдавалося зупинити лише пострілом зброї.

Прикладом є заборона на Гаваях цирків з тваринами після втечі та розстрілу слонихи Тайк.

У 2014 році в Перу під час циркової вистави розлючений лев напав на вчительку Роксану Гевару, яка привела в цирк свій клас. Тварина завдала жінці глибокі рани грудей і шиї. Вчителька вижила, а лева конфіскувала держава.

Напад на своїх мучителів – теж нерідке явище в цирках. Під час однієї з єгипетських вистав лев напав на дресирувальника Шаніна Ісламу, коли той намагався змусити хижака виконувати черговий трюк. Від отриманих травм Шанін помер в лікарні.

Окрім фізичної шкоди циркове дійство за участю тварин може завдати негативного впливу психіці, в першу чергу це стосується дітей. Після вистав вони не сприймають звірів як живих істот, а вважають їх іграшками без волі та характеру.

Спостерігаючи "виступи" звірів на арені, у дитини формується хибне уявлення щодо принципів співіснування диких тварин і людини.

4

Жахлива старість

Коли циркова тварина стає занадто старою для виступів і вже не може приносити дохід своїм власникам, в кращому випадку її віддають в зоопарк або залишають доживати свій вік в клітці, а в гіршому – забивають на м'ясо або продають в мисливські господарства, де його вбивають заради забави.

У будь-якому випадку закінчують звірі-артисти своє життя так само безрадісно, ​​як жили до цього на арені.

5

Цирк може бути успішним без звірів

Найпотужніша циркова організація у світі – канадський Cirque du Soleil.

На його арені ніколи не виступали звірі – і це принципова позиція керівництва цирку. Саме тому це єдиний цирк в світі, який підтримується міжнародною організацією Greanpeace.

Найцікавіше, що і найдревніший цирк у світі – китайський державний, теж ніколи не використовував тварин. Артисти в ньому приборкують не тварини, а своє тіло.

У підсумку згадаємо старовинні та пророчі слова індійців, адже хочемо достукатися до серця кожного з вас: "Коли буде зрубано останнє дерево, коли буде отруєна остання річка, коли буде спійманий останній птах, – тільки тоді людина зрозумієте, що гроші не можна їсти".

Катерина Бублігова, активістка Uanimals, спеціально для УП.Життя

Титульна світлина burakowski/Depositphotos

Вас також може зацікавити:

Цирк без тварин: за що платимо, купуючи квиток?

Чому хутро – криваве жлобство

51 день арешту за жорстокість до тварин. Це та інші покарання, які варто ввести в Україні

Реклама:

Головне сьогодні