Обрано культурні столиці Європи. Фото

— 14 травня 2009, 15:31

Днями було оприлюднено назви двох міст, які у 2012 році носитимуть почесне звання культурних столиць Європи. Цими містами-щасливчиками стали португальське містечко Гімарайнш та словенський Марібор, повідомляє Reuters.

Місто отримує титул на один рік, протягом якого влада має організовувати заходи, призначені для демонстрації європейського культурного багатства та різноманіття. За цей час місто може отримувати доходи від туризму.

До речі, вже у 2013 році культурними столицями будуть французький Марсель та місто Кощице, розташоване на сході Словаччини.

Всі обрані міста мають велике культурне значення для Європи, пише Lenta.ru.

Так, португальське місто Гімарайнш було засноване у IX сторіччі й з 2001 року перебуває під охороною ЮНЕСКО.

Португальське місто Гімарайнш. Фото з sharonarts.eu

Словенське місто Марібор відоме своїми старовинними соборами та замками і засноване у XII сторіччі.

Словенське місто марібор. Фото з pf.uni-mb.si

А одна з культурних столиць 2013 року - Марсель - є найстародавнішим містом Франції: його заснували грецькі колоністи десь у 600 році до нашої ери.

Французьке місто Марсель - одна з культурних столиць 2013 року. Фото з diveheads.com

В іншій же культурній столиці - Кошице - знаходиться найбільший собор Словаччини, який також є найсхіднішим з готичних храмів Європи. Окрім цього, у місті є багато пам'яток середньовічної та барочної архітектури. А перші записи про Кошице датуються XIII сторіччям.

Словацьке місто Кошице. Фото з slovakia.com

До речі, цього року культурними столицями є литовська столиця Вільнюс та австрійське місто Лінц.

У наступному році почесне звання матимуть аж три європейські міста - німецький Ессен, угорський Печ і турецький Стамбул, а у 2011 - фінський Турку і естонський Таллін.

Реклама:

Головне сьогодні