"Антихрист" Трієра освистали. Фото

— 19 травня 2009, 18:51

Цьогорічний Канський фестиваль вже відзначився скандальною історією - художній фільм знаменитого данського режисера Ларса фон Трієра "Антихрист" викликав обурення у глядачів та критиків, пише ТСН.

Нова робота режисера, який відомий своїм нестандартним баченням кінематографу, присвячена російському режисерові Андрію Тарковському і безумству людської плоті, залишеної Богом.

Однак і критики, і глядачі були обурені великою кількістю у фільмі відверто жорстоких сцен, а також безпрецедентними навіть для сучасного кінематографа порнографічними моментами.

Зокрема, присутні у залі глядачі, серед яких було багато професійних критиків і журналістів, супроводжували показ "Антихриста" їдкими коментарями, іронічним сміхом, голосними криками недовіри та свистом, повідомляє Reuters.

Після завершення сеансу багато критиків назвали фільм "провокативним" і заявили, що не розуміють, яким чином ця картина опинилася серед претендентів на головну нагороду кінофестивалю.

ВІДЕО ДНЯ

А журналісти на прес-конференції зажадали від Ларса фон Трієра пояснити, які були цілі "Антихриста" і що за мотиви керували ним.

До речі, перед початком показу режисер заявив: "Моїми діями керував сам Господь Бог". До того ж, він підкреслив, що є кращим майстром кінематографа в світі.

Окрім цього творець "Догвіллю" назвав "Антихрист" найважливішою роботою у своєму житті, яка є своєрідними "ліками від депресії, якій він був схильний два роки тому".

За словами Фон Трієра, в основу образного змісту картини лягли сни про жорстокість і секс, які бачив сам режисер. Так, наприклад, у фільмі є сцена, де з високої трави вискакує лисиця і комп'ютерно-людським голосом повідомляє людину, що "хаос править".

Головні герої фільму - сім'я європейських інтелектуалів. Героїня Шарлоти Гінзбург - історик і письменниця, герой Уїльяма Дефо - психотерапевт.

[L]Вже в пролозі розігрується драма: в той час, як чоловік і дружина займаються коханням, їхній маленький син-лунатик падає з вікна разом зі своїм іграшковим ведмежатком.

Після цих страшних подій Шарлота потрапляє в психіатричну клініку, а потім її лікування бере на себе чоловік: разом подружжя вирушає в заміський будинок "Едем", якого героїня боїться, як вогню. Саме у "Едемі" і розігруються найжорстокіші сцени фільму.

Слід зазначити, що титр "Фільм присвячується Андрію Тарковському" з'являється лише в кінці стрічки.

"Чесно кажучи, я не думав про аудиторію, коли робив фільм", - розповів Ларс фон Трієр.

До речі, під час прес-конференції режисер так вправно парував, відповідаючи на агресивні запитання журналістів, що до кінця зустрічі багато хто погодився з тим, що фільм має право на існування.

Нагадаємо, Ларс фон Трієр у 2000 році отримав головний приз Канського фестивалю за фільм "Танцююча у темряві".

Реклама:

Головне сьогодні