Літературний ярмарок: спортсмени на кухні

На вихідних, 8-11 квітня, відбувся черговий книжковий ярмарок "Медвін", цього разу - весняний. До речі, за цей літературний рік це вже третій такий ярмарок - перший провалився через карантин, другий відбувся під Новий рік, але не надто вдався через морози.

Весняний ярмарок нарешті натрапив на вдалі кліматичні умови, але відвідувачів було все одно мало, на відміну від попередніх років. Анатолій Дністровий підтвердив: "Мало книжок і мало красивих дівчат".

Розвиваючи цю тему, Сергій Пантюк висловив, здається, слушну думку: "Не вгадали з часом. Зараз же "гробки" - всі люди роз'їхались по селах".

Переважно велелюдно було тільки в трьох місцях: на території Літературної кухні та кав'ярні, на майданчику майстер-класів і на курилці між корпусами.

Під час заходів літературної кухні глядачів вже звично підгодовували наїдками та напоями. Крім того, приготування їжі давало зайвий привід поговорити про особисте і не тільки.

Цієї весни запросили не тільки вже звичних письменників, але й спортсменів (хоча обіцяної в суботу Яни Клочкової не було). Наприклад, плавець Денис Силантьєв, поки варив креветки, встиг розповісти про те, як голить усе тіло двома бритвами.

А чемпіон світу з вільної боротьби Ірина Мерлені, готуючи салат із чорними оливками та руколою, поділилася мріями про спортивну кар'єру трирічного сина Артура - вона все не може вибрати між вільною боротьбою та плаванням, та ще й мріє про те, аби син "до 11 років займався спортом лише для задоволення".

Дивну на перший погляд присутність спортсменів на книжковій виставці, напевно, можна пояснити - весняний "Медвін" поєднали з міжнародною виставкою спортивної книги.

Судіть самі: програма виставки займає три газетні сторінки дрібним шрифтом, хоча вона б зменшилась на третину, якби звідти прибрати заходи вже згаданої виставки спортивної книги та Асамблеї фантастики "Портал-2010". У програму літературних заходів внесли навіть один із турнірів "Що? Де? Коли?".

З незаперечних плюсів нинішнього ярмарку можна назвати проведення відкритих лекцій на навкололітературні теми. Асортимент неабиякий: від правових аспектів видавничої справи до українського сленгу, від електронних книг до українських шрифтів, від заповідей публіцистики до кольорів поліграфії.

Єдиний парадокс - усі найцікавіші лекції відбулися в четвер і п'ятницю з 10-00 до 17-30. На яку цільову аудиторію вони були розраховані - незрозуміло. Хіба що на школярів - у них весь минулий тиждень тривали весняні канікули. Хоча ні, в програмі вказано, що "як і обіцяли організатори, почесними гостями виставки є студенти"...

Крім "Літературної кухні" публіку явно приваблювали заходи майданчику майстер-класів. Вони були просто вражаючі. За круглим столом із допомогою майстрів діти та дорослі творили маленькі дива - каліграфічні-шрифти-малюнки, розписані кольоровим літери, роботи з використанням трафаретів...

Неприємний присмак лишився хіба що від ятки з дитячими книгами різних видавництв, яку поставили безпосередньо на території майданчику майстер-класів. На моїх очах на радість продавцям діти кілька разів технічно "розкрутили" батьків на придбання недешевих книжок. Це дуже нагадало hot-zone у супермаркеті.

Прикро, що молода поезія, яку читали на майданчику "У Пегаса" практично не привернула уваги відвідувачів. Сцена знаходилась на першому поверсі біля входу, тому атмосфера тих читань більше нагадувала прохідний двір, а не затишний куточок для читання поезії.

Якщо підсумовувати враження, варто сказати, що на весняному "Медвіні" бракувало і облич визнаних метрів, і свіжих облич молодих-талановитих-активних-вигадливих. Причому друге, на жаль - це загальний симптом останніх років сучукрліту.

Усі фото Ірини Славінської

Реклама:

Головне сьогодні