Український режисер зніме для Франції та Німеччини фільм про розпад СРСР

— 8 квітня 2010, 10:59

Зйомки документального історичного серіалу "Прощавайте, товариші!" мають розпочатися у квітні. А проходитимуть вони в Україні, Росії, Грузії, Білорусі, Чехії, Польщі, Угорщині, Румунії й навіть у Німеччині.

"Ми будемо відтворювати справжню ходу історії, але також розкажемо історії через долі людей, їх відчуття, як всі ці зміни стались у Росії, країнах Балтії, Україні та в усіх країнах Східної Європи", - розповів "Німецькій хвилі" Сергій Буковський, знаний український документаліст.

Метою документальних фільмів, за словами Буковського, є "оповісти велику історію очима маленьких людей". Тобто, йтиметься не про роль можновладців, а про відчуття простих людей, яких називали "гвинтиками системи".

Співпродюсер серіалу Вікторія Бондар розповідає, що в стрічках, кожна з яких триватиме близько 50 хвилин, йтиметься про історію змін у країнах колишнього соцтабору в період з 1975 по 1991 рік.

Європейський глядач побачить авторське українське документальне кіно, адже тематика цього періоду в історії пострадянських країн добре знайома українському режисерові.

А як зазначає директор Української кінофундації Андрій Халпахчі: "Сергій Буковський - видатний документаліст з тієї плеяди середнього покоління, яке ще встигло за радянські часи зробити своє кіно".

Сергій Буковський народився 1960 року в Башкирській АРСР, вивчав режисуру в Київському державному інституті театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого.

Понад 10 років Буковський працював на Українській студії документальних фільмів. Його документальний 9-серійний телефільм "Війна. Український рахунок" було відзначено Національною премією України імені Тараса Шевченка.

Високого визнання досяг і його документальний фільм "Живі" про Голодомор в Україні.

Вікторія Бондар зауважує: "Наскільки нам відомо, обирали режисера з понад 20-ти кінематографістів, серед яких розглядали і кандидатуру Кшиштофа Зануссі. Бажанням замовників було, щоб працював над такою темою режисер, який й сам пережив ці зміни в одній з країн, про які оповідатиметься".

Реклама:

Головне сьогодні