Швейцарія не екстрадуватиме Поланскі до США

— 12 липня 2010, 16:37

Швейцарія відмовилася видати Америці кінорежисера Романа Поланскі, який знаходиться під домашнім арештом з вересня минулого року, передає ВВС.

Міністерство юстиції Швейцарії заявило, що вони прийняли рішення про невидачу Поланскі Америці, оскільки "неможливо з повною упевненістю виключити можливість помилки в запиті про екстрадицію".

Швейцарська влада також повідомила, що при винесенні вердикту у цій справі враховувалися швейцарські національні інтереси. До того ж тепер пересування Поланскі більше не обмежені.

З режисера зняті електронні браслети, призначені для стеження за його пересуваннями.

Міністр юстиції Швейцарії Евелін Відмер-Шлюмпф заявила, що американська влада не може заперечувати це рішення, і Вашингтон вже з цим погодився.

"Відразу хочу підкреслюю, що ми не розглядали питання про кваліфікацію злочину, це не наше завдання. І ми не вирішували, винен він чи ні", - зазначила Відмер-Шлюмпф.

[L]Нагадаємо, 76-річного Поланскі заарештували в Швейцарії 26-го вересня 2009-го в аеропорту Цюріха, куди він прибув на кінофестиваль для отримання нагороди за внесок у розвиток світового кінематографа.

Режисер перебував під домашнім арештом у Швейцарії, чекаючи рішення за ордером на його арешт, виданий судом США у зв'язку з вироком у справі про розбещення в 1977-му році 13-річної дівчинки.

Поланскі втік з США в 1978-му році, до винесення вироку, і з тих пір більше не повертався до Сполучених Штатів. Після арешту Поланскі його адвокати подали заяву про апеляцію у зв'язку з процесуальними порушеннями в ході суду в 1970-і роки.

Реклама:

Головне сьогодні