Щасливі українці: молоді, освічені і з грошима

В Україні поменшало щасливих людей. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у жовтні цього року.

Так, якщо у жовтні 2009 року однозначно щасливими вважало себе 27% українців, то за рік таких поменшало аж на 10%. Число людей, які вважають себе в більшій чи меншій мірі щасливими, трохи зменшилось з 70 до 68%.

Разом з тим, кожен п'ятий опитаний вважає себе нещасливим. Ще 13% не змогли визначитися.

Провівши інтерв'ю з 2000 респондентів у віці від 18 років, дослідники з'ясували, що чим нижча вага українок, тим вони почувають себе щасливішими. Наприклад, серед жінок вагою до 60 кілограмів число щасливих становить 74%, а серед жінок вагою 90 кілограмів і більше - лише 55%.

У чоловіків реакція на вагу дещо протилежна: найхудіші респонденти-чоловіки (до 60 кг) почуваються найменш щасливими, а чоловіки з більшою вагою відповідно більш щасливі. Для порівняння: серед чоловіків вагою до 60 кг число щасливих становить лише 57%, а серед чоловіків вагою 90 кг і більше - 70%.

ВІДЕО ДНЯ

"Найщасливіша" вага українки становить менше 60 кг., в той час коли чоловіча вага "щастя" знаходиться у проміжку 70-79 кг.

Як і рік тому, дослідження підтвердило тезу, що з роками відчуття щастя в нашій країні у людей поступово зникає.

Так, найбільш щасливими почувається молодь у віці 18-29 років (70%), найменш щасливими - люди похилого віку (53%). Майже третина опитаних у віці понад 60 років почуваються нещасливими.

Неодружені почуваються більш щасливими, ніж одружені. Водночас одружені набагато більше щасливіші, ніж розлучені та самотні.

Люди з вищим рівнем освіти більш щасливі. Так, серед респондентів з вищою освітою щасливими почуваються 74%, із середньою загальною - лише 51%.

Теза "не в грошах щастя" не була підтверджена дослідженням, згідно з яким чим вище доходи людей, тим щасливішими вони почуваються.

Так, серед респондентів, сукупний дохід яких перевищує 3000 гривень на сім'ю, почуваються щасливими 79%, нещасливими - лише 10%. У свою чергу серед тих респондентів, сімейні доходи яких становлять менше 1000 гривень, щасливих лише 49%, а нещасливих - 37%.

Як і рік тому, найбільш щасливими почуваються мешканці Півночі і Заходу, найменш щасливими - мешканці Донбасу.

[L]За рік настрої мешканців Півночі (78%), Центру (65%) та Півдня (66%) майже не змінились. А от у крайніх точках України щастя поменшало: найбільше на Заході - з 85 до 72% (при цьому число тих, які вважають себе однозначно щасливими зменшилось вдвічі - з 39 до 19%), Сході - з 73 до 64%, Донбасі - з 58% до 52%.

Щонайменше кожен четвертий мешканець Донбасу почувається нещасливим і лише 9% вважають себе однозначно щасливими.

Дослідження було проведене 4-11 жовтня 2010 року. Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3%, для значень близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень близьких до 10% - не більше 1,8%

За матеріалами соціологічної групи "Рейтинг"

Фото ТСН та з фотоконкурсу з "Української правди"

Реклама:

Головне сьогодні