В Україні з'явився перший журнал для незрячих дітей

— 8 грудня 2010, 15:04

Презентація нового журналу пройшла у Львові у вівторок, повідомили у редакції серії дитячих видань "Країна Ангелят".

Окрім художніх текстів у кожному номері наймолодші читачі матимуть змогу вивчати букви і цифри, вчитимуться читати.

Наповнювати вкладку рельєфно-крапковим шрифтом будуть із двох журналів: тексти для читання - з "Ангелятка", цифри, букви та вправи - з "Ангеляткової науки".

Матеріали для цих журналів готують відомі сучасні дитячі автори, дитячі психологи і вихователі-методисти відповідно до Державної програми з дошкільної підготовки.

Крім цього, у журналах є рубрики, які присвячені знайомству дитини з Богом (наприклад, "Святе Письмо" в "Ангелятку").

"В Україні ситуація з дитячою літературою рельєфно-крапковим шрифтом просто катастрофічна!", - поскаржилась вихователь Львівської школи-інтернату №100 (для незрячих дітей) Алефтина Козицька.

За її словами, "більшість книг для незрячих видавали ще до незалежності України, загалом у бібліотеці школи-інтернату маємо лише 290 книг, і то переважно російською мовою".

"За 2010 рік отримали всього 9 книг, більшість з яких - доросла поезія. Остання збірка дитячих казок була видана ще у 2002 році. Про сучасну дитячу літературу навіть не доводиться говорити. Таких закладів, як наш, в Україні всього 5, і ситуація у них аналогічна", - розповіла Алефтина Козицька.

"Як вихователь мушу зазначити, що аудіокниги не можуть забезпечити належного розвитку дитині. Дитина мусить читати і писати, щоб бути грамотною і стати повноцінним індивідом. Можливостей для цього в нашої держави зараз нема", - прокоментувала появу журналу шрифтом Брайля Козицька.

Над появою такого видання протягом року працювали дитячі психологи і методисти, педагоги закладів для незрячих дітей, експерти з рельєфно-крапкового шрифту, державні і недержавні організації, що мають справу з незрячими та слабозорими.

Журнал "Ангелятко шрифтом Брайля" можна передплатити у будь-якому поштовому відділенні України вже з січня 2011 року. Передплатний індекс у поштовому каталозі 49663.

Реклама:

Головне сьогодні