Гробницю Тутанхамона закриють для туристів

— 17 січня 2011, 16:40

Даний крок - вимушений, оскільки від присутності численних туристів усередині гробниці відбуваються різкі коливання вологості, що викликає руйнування пам'ятника.

"Якщо ми не закриємо гробницю, то менш ніж через 100 років вона буде повністю знищена", - заявив глава служби з нагляду за стародавніми пам'ятками Захі Хавас.

Щорічно Долину царів відвідують 2 мільйона туристів. Для того щоб не втратити цього потоку, поряд з гробницею відкриється точна копія похоронної кімнати Тутанхамона.

Роботи над нею вже другий рік ведуться на одному з підприємств у передмісті Мадрида за проектом відомого британського інженера Лові Едама, пишуть Вести.ру з посиланням на ІТАР-ТАСС.

Лові отримав загальне визнання після того, як зробити точну копію "Таємної вечері" Леонардо да Вінчі, що зберігається в Мілані.

У найближчі місяці копія похоронної кімнати буде завершена і відправлена з Іспанії до Єгипту. Поруч із нею незабаром з'являться і копії похоронних кімнат фараона Рамзеса II і його дружини цариці Нефертіті.

Зараз їхні гробниці можна відвідати тільки за особливим розпорядженням влади. Доступ на справжню гробницю Тутанхамона теж збережеться, але тільки для вчених і високих гостей уряду Єгипту.

Реклама:

Головне сьогодні