Розгадано таємницю скарбів тамплієрів

— 17 січня 2011, 17:28

Валлонський міністр історичної та культурної спадщини Бенуа Лютжен дав вказівку своїм співробітникам бути готовими до організації археологічних розкопок у цій місцевості, званої у Валлонії Країною пагорбів, пише Інтерфакс з посиланням на брюссельську газету "Суар".

На висновки про поховання скарбів хрестоносців в Ено дослідник старовинних текстів Руді Камбіо вийшов випадково.

Він задався метою довести, що знамениті "Пророцтва магістра Мішеля Нострадамуса", або "Центурії", не можуть належати перу прованського лікаря, алхіміка і астролога.

На думку Камбіо, твір, авторство якого нібито приписав собі Нострадамус, не могло бути написано в середині XVI століття. Воно, згідно з його висновками, належить перу пікардійського ерудита і написано двома століттями раніше.

Камбіо знайшов у тексті пікардійські і фламандські слова, які, як він стверджує, не міг вживати прованський автор XVI століття. Передбачуваний плагіатор відредагував текст, але, на думку філолога, не зміг приховати всіх слідів істинного авторства.

Подальші дослідження привели філолога до висновку, що справжнім автором тексту є Ів де Лессін, 15-й абат Цистерцианського абатства Камброн, заснованого в 1148 році монахами-посланцями Святого Бернара і розташовувався між сучасними бельгійськими містами Монс і Ат.

Філолог вважає, що Нострадамус під час паломництва в Камброн заволодів текстом Ів де Лессіна.

Бельгійський дослідник побачив у закодованому, як нерідко бувало у середньовічних авторів, тексту вказівку на сім маршрутів, які ведуть до скарбу, захованого нібито за вказівкою магістра Жака де Моле тамплієрами в 21 бочці у зв'язку зі знищенням ордена в 1307 році французьким королем Філіппом Красивим.

Одним із цих маршрутів скористалися тамплієри для доставки своїх скарбів, а інші шість призначені для того, щоб майбутній лідер відродженого ордена, іменований "Центуріях" Очікуваним, міг з цього тексту визначити місце скарбу. Камбіо стверджує, що знайшов це місце по деталях маршрутів.

"Скарб тамплієрів", в якому нібито зберігаються золото і коштовності, предмети культу, реліквії і архіви, необхідні для відновлення діяльності ордену, оточений легендами і чутками. Різні дослідники та авантюристи намагалися визначити його місцезнаходження протягом століть. Цьому кладу присвячено кілька сторінок скандальної книги Майкла Бейджента, Річарда Лі, Генрі Лінкольна "Свята кров і Святий грааль", яка надихнула письменника Дена Брауна на створення "Коду да Вінчі".

Загадковості відкриття Камбіо додає той факт, що передбачуване місцезнаходження скарбу виявилося точно в місці, де сім'я Камбіо проживає з XIII століття, і це змушувало філолога кілька разів починати дослідження з нуля, не довіряючи такому збігу.

Реклама:

Головне сьогодні