Асексуальна мода від Лілі Літковської та естетичний авангард Федора Возіанова

25
18 березня 2011
Тут і далі - фото колекції Федора Возіанова. Усі фото Дмитра Ларіна
Тут і далі- колекція Лілі Літковської

Дизайнери "нового духу", як прийнято називати їх на Українському Тижні Моди, показали цього разу аж занадто концептуальні колекції.

Федір Возіянов представив пальто чоловічого крою, жакети в поєднанні з шифоновими сукнями, плащі сірих відтінків з болоневими каптурами, але з цілком незвичною подачею: монотонний показ-інсталяція створював заспокійливо-гіпнотичний настрій, хоча й виглядав вельми претензійно для українського подіуму.

"Маю сподівання, що вам не було нудно!" - підсумував завбачливий Федір, вже не новачок в дизайні одягу.

Стиль Возіанова справді для абсолютно самодостатніх жінок. "Мій одяг не прагне затьмарити його володарку", - висловився скромний дизайнер стосовно одноманітності силуетів одягу та тьмяної кольорової гами.

Тут і далі колекція Федора Возіанова

Фінальним виходом показу стала рожева сукня, наповнена повітряними кульками. Її демонструвала чорношкіра супермодель Джі Дієнг, яка завітала до України з благодійним проектом, і за словами дизайнера "люб'язно зголосилася вийти на подіум".

Нинішню колекцію Федір Возіанов відшив за три тижні, що вважає стандартним строком для створення колекцій, і вже встиг показати її в Мілані.

Речі від майстра коштують доволі дорого навіть у співвідношенні з іншими світовими брендами, хоча його ім'я маловідоме на українському модному просторі.

 

Якщо Федір Возіянов довго і наполегливо б'ється за іноземні фешн-ринки, і лише відтепер розгледів нарешті перспективи для себе в Україні, то Ліля Літковська світиться на українському подіумі від самого початку своєї професійної діяльності.

Ліля не здивувала чимось особливо новим: використані її улюблені мішкуваті силуети, V-подібне оформлення зрізів. Серед новинок волохаті сукні, аналогічне возіянівському поєднання грубої вовни і тонкого шифону. А моментом креативу стали насунуті на очі дівчат чорні фетрові капелюшки: дефілювали дівчата майже навмання.

Тут і далі - колекція Лілі Літковської 

Ліля впевнена, що сучасній жінці немає необхідності підкреслювати свою сексуальність. Тому натхнення дизайнерка черпала у східних жінок.

Саме в цій колекції Ліля проявилася більше як стиліст, ніж як креативщик, чого саме від її показу щоразу очікують в недозованих кількостях.

 

У фіналі дефіле ми побачили все ту ж іноземну модель у схожому рожевому вбранні. Така пікантна обставина викликала жваве обговорення - це скидалося на спеціальний проект із залученням українських дизайнерів. Але Літковська утрималась від коментарів, попередивши, що поки не має права розголошувати усіх подробиць такого невипадкового збігу.

"В будь-якому випадку, відтінок рожевого в нас із Федором різний", - знайшлась спантеличена Ліля, хоча за хвилину до цього запевняла, що не бачила попереднє шоу і не уявляє ту саму аналогічну сукню, про яку питають.

 

Літковська також не продає свої речі дешево, адже вважає їх надто затратними по виготовленню. На цій ниві навіть виникли труднощі у перемовинах з європейськими байєрами.

Нинішню колекцію пробивна українська дизайнерка вже не встигає представити на інших подіумах.

 

Місце проведення - "Мистецький Арсенал", м. Київ, вул. Лаврська, 12-14

Усі фото Дмитра Ларіна

Фоторепортаж про публіку модного показу читайте на TabloID