Названо найкращі документальні фільми про права людини

— 1 квітня 2011, 17:36

Гран-прі творчого конкурсу отримав фільм "Гравець" (режисер Джон Аппель, Нідерланди) "за віднайдення золотої середини у розкритті темних сторін людської природи", повідомила прес-служба фестивалю.

Спеціальні відзнаки також дістали стрічки "Кримінальні хроніки" (режисер Вальтер Стокман, Нідерланди) "з а вихід далеко за межі очевидного та блискучу операторську роботу" та "У разі розгерметизації" (режисер Сара Мун Хоу, Бельгія) "за людську витривалість, показану у дуже приватний та художній спосіб".

У журі творчого конкурсу були: Манон Луазо (Франція), Марчін Кошалка (Польща), Улдіс Секуліс (Латвія), Мірослав Янек (Чехія), Алік Шпілюк (Україна).

У правозахисному конкурсі першу нагороду здобув фільм "Правосуддя для Сєргєя" (режисер Ганс Германс, Мартін Маат, Нідерланди) "за невпинну боротьбу проти тиску будь-якої влади та захист правосуддя, який викликає захват і переконує у тому, що жертва була не марна".

Спеціальні відзнаки також отримали фільми "Рожеві сарі" (режисер Кім Лонжинотто, Велика Британія, Індія) "за яскраве художнє відображення боротьби харизматичної жінки проти всякої дискримінації" та "Вам не подобається правда - 4 дні в Гуантанамо" (режисер Люк Коте, Патриціо Енрикес, Канада) "за незвичний режисерський прийом, що дозволив побачити нову неприємну правду про відому проблему в'язниці Гуантанамо".

ВІДЕО ДНЯ

До журі правозахисного конкурсу увійшли: Нільс Якоб Харбітц (Норвегія), Тацьяна Ревяка (Білорусь), Ніна Таганкіна (Росія), Георгій Джанелідзе (Грузія), Галина Бахматова (Україна).

Приз від студентського журі отримав фільм "Рожеві сарі" (режисер Кім Лонжинотто, Велика Британія, Індія) "за приклад того, як людина можу одна піти проти системи".

Спеціальну відзнаку отримав фільм "Смак булочки з корицею" (режисер Микита Сітдіков, Україна).

Студентське журі: Максим Анісімов, Альона Павленко, Марія Поліщук, Олександр Рощин, Тетяна Желєзнікова.

Приз глядацьких симпатій дістала стрічка "Банзай, Шанхай!" (режисер Юрате Самуліоніте, Литва) "за нестримний оптимізм".

Премію імені Андрія Матросова від команди Docudays UA отримав фільм "Олімпієць" (режисер Вієстурс Кайріш, Латвія) "за силу й перемогу духу".

Спеціальним призом від Національної спілки кінематографістів України був відзначений фільм "Поза зоною досяжності" (режисер Якуб Стожек, Польща) "за надзвичайну безпосередність оповіді".

Спеціальний приз від Регіонального представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у Білорусі, Молдові та Україні отримав фільм "Прибульці" (режКлодін Борьє, Патрік Шеньяр, Франція) як «найкращий фільм, що висвітлює проблеми біженців».

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувався з 25 до 31 березня у столичному Будинку кіно та Німецькому культурному центрі "Ґете-Інститут".

Реклама:

Головне сьогодні