Гогольfest припинив своє існування

— 28 квітня 2011, 14:44

Про це розповів президент Міжнародного фестивалю Влад Троїцький, пише Свідомо.

"У мене вже немає сил на власні гроші робити фестиваль, державі він не потрібен. Два роки я робив його за свої кошти, інші два - з допомогою Уткіна (глава ради директорів КМ Core). Більше я робити Гогольfest не буду, це нереально. Можливо, цього року замість Гогольfestу відбудеться якась польська програма", - пояснив Троїцький.

Сам режисер збирається їхати зі своїм театром "Дах" на гастролі до Угорщини та Франції.

За оцінкою Троїцького, на фестиваль потрібно 500 тисяч доларів щороку. Ці гроші вдавалося знаходити за допомогою Уткіна та друзів, які безкоштовно надавали обладнання, транспорт і людей.

Є інформація, що президент фестивалю навіть брав кредити на своє дітище. Сам Влад Троїцький про це говорити не хоче.

ВІДЕО ДНЯ

Держава жодного року не виділяла гроші на Гогольfest. Перші три роки вона давала приміщення, але минулого року й з цим виникли проблеми. З приходом нового директора Наталії Заболотної "Мистецький арсенал" став недоступним для Гогольfest.

Команда фестивалю доклала чимало зусиль , щоб повернути собі місце, яке вона називала привабливим для залучення іноземних зірок мистецтва. Але нічого не вдалося і минулого року фестиваль у пожежному порядку провели у павільйонах кіностудії імені Довженка.

"Я не буду проситися цього року", - сказав Троїцький.

Гогольfest був хвилею у розвитку українського театру і сучасного мистецтва. Минулого вересня він охопив не тільки столицю, а й Харків, Одесу, Львів та Севастополь. На фестиваль приїжджали такі культові постаті, як литовська співачка Аліна Орлова, британський трип-хоп музикант Трікі та білоруський кабаре-бенд "Сєрєбряная свадьба".

Такі самі проблеми, що вбили Гогольfest, відчуває й решта найпопулярніших українських свят (так з латині перекладається фестиваль): "Молодість", "Артполе" та "Джаз Коктебель".

"З державою працювати складно. Державні кошти, як правило надходять після проведення фестивалю й можуть урізатися, або взагалі не передаватися", - зауважив арт-директор "Молодості" Андрій Халпахчі.

Треба зауважити, що найбільші театральні фести Європи - Авіньйонський та Единбурзький - фінансуються на 40% з муніципального та державного бюджетів.

Олег Скрипка, який сам організував "Країну мрій", закликає колег не втомлюватися:

"Виживати фестивалям непросто, але самотужки українські ініціатори такі створюють самобутні, яскраві події, які цікаві та потрібні людям. Не всі вони витримають випробування часом, але деякі наберуться сили і будуть жити".

Реклама:

Головне сьогодні