Археологи знайшли еротичне мистецтво часів кам’яного віку

70
25 липня 2011

Грот завдовжки приблизно п'ять метрів відкрили ще 1991 року, але значення наскельного живопису підтвердили тільки зараз, пише "Німецька хвиля".

Йдеться про найстаріші зразки печерного мистецтва в Центральній Європі, сказала Беате Царгес з земельного відомства охорони пам'яток. Науковці, які обстежили знахідку, припускають, що печерні малюнки було створено приблизно 12 тисяч років тому.

У гроті знаходяться природні закам'янілості, які за формою нагадують людські геніталії. Саме це, як припускають науковці, могло надихнути первісних митців до створення наскельних "гравюр" такої ж тематики.

Реклама:

Якщо перші висновки підтвердить подальша експертиза, то грот у Баварії визнають найстарішою знахідкою печерного мистецтва кам'яного віку в Німеччині. Точне місцезнаходження грота з сенсаційною знахідкою чиновники  досі не розкривають. Подібні печери є і в інших країнах Європи, зокрема, на півдні Франції та на півночі Іспанії.

Але ця - "перша відома печера такого історичного значення", кажуть у баварському земельному відомстві з охорони пам'яток.

На думку, геолога та археолога Бернгарда Гека, який досліджував грот, люди кам'яного віку надавали цьому місцю особливого значення, можливо, у цій печері відзначали свята плодючості чи проводили певні магічні ритуали.

На підтвердження такої гіпотези він також наводить спрощене зображення жіночого тіла на стіні печери.

Себастіан Зоммер з баварського земельного відомства з охорони пам'яток не так однозначно трактує знайдене первісне мистецтво. "Те, що думали люди 12 тисяч років тому, нам сьогодні дуже складно осягнути", - сказав він, застерігши від передчасних висновків. Дослідження триватимуть до осені.Реклама: