Венеціанський кінофестиваль: тріумф російського "Фауста". Фото. Відео

14
12 вересня 2011
Російський режисер Олександр Сокуров отримав головний приз Венеціанського кінофестивалю за фільм "Фауст"
Китайський режисер Цай Шанцзюнь отримав другу головну нагороду фестивалю – "Срібного лева Святого Марка" за найкращу режисерську роботу над фільмом "Люди, гора, люди, море"
Спеціальний приз журі здобув італійський режисер Емануеле Кріалезе за фільм "Материк"
Майкл Фассбендер переміг у номінації "найкращий актор"
"Найкращою актрисою" стала Діні Іп

На Венеціанському фестивалі головний приз - "Золотого лева Святого Марка" отримав фільм "Фауст" російського режисера Олександра Сокурова. 

Коментуючи вибір журі, його голова Даррен Аронофскі сказав: "Є фільми, які змінюють тебе назавжди".

"Щодо цього фільму в нас не було суперечок, він вразив нас усіх", - запевнив Аронофські.

У виробництві фільму брали участь кілька країн. Його знято німецькою мовою.

"Я щасливий, що я живу в кінематографі, що я живу в Європі. Наша картина - це міжнародна праця, нас було багато з різних країн світу, ми якось порахували, нас на знімальному майданчику було з 38-ми країн, люди", - сказав Олександр Сокуров на церемонії вручення премії в суботу.

Фільм-переможець Алєксандра Сокурова - це інтерпретація твору Гете, у якому вчений продає душу дияволу. Цей фільм є заключним у циклі Сокурова про Гітлера, Леніна і японського імператора Хірохіто - "Молох", "Тілець" і "Сонце".

В основу фільму покладено першу частину поеми Гете. Для зйомок було споруджене ціле місто в передмісті Праги.

Кадр з фільму "Фауст" 
Роль Фауста виконав німецький театральний актор Йоханес Цайлер, який розмовляв у фільмі рідною мовою. Мефістофеля-лихваря зіграв засновник російського театру Derevo Антон Адасинський.

"Фауст" називали одним із фаворитів Венеціанського фестивалю.

 Кадр з фільму "Фауст" 
Фільм частково фінансувався із державного бюджету Росії. Російський державний фонд кіно виділив 1,4 млн. доларів, однак продюсери кінострічки заявляли, що це лише невелика частина бюджету фільму.
Кадр з фільму "Фауст"  

До церемонії нагородження фільм "Фауст" отримав у Венеції ще два призи. Стрічці присудили нагороду Екуменічного журі - за підняття у фільмі духовних і гуманітарних проблем. Крім того, Фауст отримав нагороду Future Film Festival Digital Award.

Другу головну нагороду фестивалю - "Срібного лева Святого Марка" за найкращу режисерську роботу здобув китайський фільм "Люди, гора, люди, море" режисера Цай Шанцзюнь.

Спеціальний приз журі здобув італійський режисер Емануеле Кріалезе за фільм "Материк".

Майкл Фассбендер переміг у номінації "найкращий актор" за роль одержимого сексом топ-менеджера у фільмі Стіва Маккуїна "Сором".

Діні Іп у фільмі "Пересічне життя"

"Найкращою актрисою" стала Діні Іп, яка зіграла літню служницю у фільмі гонконгського режисера Енн Хуей "Пересічне життя".

Приз Марчелло Мастрояні найкращому молодому актору чи актрисі цього року вручили відразу двом: Шоте Сометані і Фумі Нікаідо за ролі в японському фільмі "Хімізу".

Найкращим оператором став Роберт Райан за роботу в картині Андреі Арнольд "Грозовий перевал".

А приз за найкращий сценарій дістався Йоргосу Лантімосу і Ефтімісу Філіппу за "Альпи".

За матералами Весті.ру, Бі-Бі-Сі, Фильм.ру. Фото з офіційної сторінки кінофестивалю та Фильм.ру

Головне на сайті