Микита Кадан з "Постаментом" здобув премію Пінчука на 100 000. Фото

— 11 грудня 2011, 00:31

Він отримав 100 000 гривень та можливість пройти місячне стажування в майстерні одного з всесвітньо відомих художників. Крім того, Микита без попереднього відбору потрапив в список номінантів на здобуття Премії Future Generation Art Prize 2012 - міжнародної премії для молодих художників.

Зліва направо: Микита Шаленний, Сергій Радкевич, Микита Кадан и Жанна Кадирова, лауреати Премії PinchukArtCentre 2011

"Журі одностайно визнало цю роботу найкращою. Нас захопила чистота його ідеї і витончена, просторова манера, в якій цей задум реалізований. Цей позбавлений ностальгії анти-пам'ятник віддзеркалює суть історії та пам'яті, вказуючи, водночас, на майбутнє. Він спонукає до роздумів про довговічне та ефемерне. Нам сподобалося те, що ця робота вмістила масштабну ідею міста з його поточними мутаціями та перетвореннями: Київ як місто в постійному русі", - цитує журі прес-служба PinchukArtCentre.

Лауреатом Першої спеціальної премії PinchukArtCentre 2011 стала Жанна Кадирова, а Другої спеціальної премії - Сергій Радкевич. Переможці отримають по 25 000 грн. кожен та місячне стажування в майстерні одного з всесвітньо відомих художників.

Приз громадськості у розмірі 10 000 грн. отримав Микита Шаленний з серією робіт "Самотність", головними дійовими особами якої є гумова лялька та клоун, що увиразнюють ідею самотності та анонімності всередині суспільства.

Володаря цієї нагороди було визначено голосуванням відвідувачів виставки 20 номінантів, що проходила у PinchukArtCentre з 27 жовтня по 4 грудня 2011 року.

До складу міжнародного журі Премії PinchukArtCentre 2011 увійшли: Кейт Буш, Керівник Art Galleries Barbican, Великобританія; Марк Олів’є Валер, директор Palais de Tokyo, Франція;Єкатерина Дьоготь, професор Московської школи фотографії та мультимедіа імені А. Родченко, Росія; Олафур Еліассон, художник, Данія; Павло Маков, художник, Україна; Ханс Ульрих Обріст, співдиректор Serpentine Gallery, Великобританія; Екхард Шнайдер, Генеральний директор PinchukArtCentre, Україна.

Номінанти Премії PinchukArtCentre 2011 були відібрані членами Експертної комісії з 1100 заявок, поданих на конкурс.

До двадцятки номінантів увійшли: Андрій Галашин, Данііл Галкін, Гамлет Зіньковський, Добриня Іванов, Микита Кадан, Жанна Кадирова, Тарас Каменной, Аліна Клейтман, Володимир Кузнєцов, Лада Наконечна, Сергій Петлюк, Сергій Радкевич, Микола Рідний, Степан Рябченко, Іван Світличний, Олеся Хоменко, Микита Шаленний, Маша Шубіна, Наташа Шульте, група Салманов-Корнієнко (Олексій Салманов та Дмитро Корнієнко).

Реклама:

Головне сьогодні