У Київському музеї відцензурували інсталяцію про Путіна. Фото

16
18 травня 2012

Таке рішення прийняв директор музею Юрій Вакуленко, про що повідомив у коментарі "Телекритиці".

Було демонтовано інсталяцію російських художників Лусіне Джанян і Олексія Кнедляковського, створену за мотивами мітингів проти інавгурації Володимира Путіна.

Як написала у своєму блозі Джанян, після того, як інсталяцію було змонтовано, художники залишили залу, і через дві години, прямо перед початком прес-конференції, виявили, що частину чоловічків з антипутінськими плакатами вилучено. При цьому всі плакати, за її словами, - це народна творчість.

Реклама:
 

"Було вилучено 16 об'єктів, ключових розтяжок і просто одиночних плакатів. Це було зроблено без нашого відома, нас навіть не поставили перед фактом. Зробили це непомітно, з розрахунком, що ми не помітимо відсутності 16 елементів з 500 інших", - пише Джанян.

Вона стверджує, що "Вакуленко, директор Російського музею в Києві, взяв на себе весь удар і особисто, у приватній бесіді, вибачився переді мною".

"Він визнав, що він - цензура. Він навіть сказав, щоб я "не ображалася". Чесне слово, як з дитиною. Але найжахливіше, він сказав, що як представник музею більше не допустить подібного, і що Кулик його неправильно зрозумів, і що надалі він буде проводити цензурний етап до запрошення певного художника в проект. Щоб не провокувати подібного, що сталося", - повідомила художник.

Фото "Телекритика" 

Сам Вакуленко заперечив, що він приймав рішення вилучити частину об'єктів з інсталяції.

На запитання, хто прийняв таке рішення, він відповів: "Думаю, що куратор. Зі свого боку можу сказати, що я вважаю, що там, де є політичний смисл, це не є мистецтво як таке. Я висловив свою думку художнику в обличчя. Те, що актуально для Росії, для нас просто політичні гасла. До чого тут мистецтво?".

Водночас він додав, що 17 травня прийняв рішення демонтувати інсталяцію повністю.

Реклама:

"Політичні гасла не повинні бути доступними на державному майданчику, тим паче пов'язані із сусідньою державою. Ось якби все це відбувалося в приватній галереї, тоді в цьому немає нічого особливого", - заявив він.

Тим часом один з кураторів виставки Костянтин Дорошенко повідомив, що саме Вакуленко вимагав у день відкриття експозиції вилучення частини робіт з інсталяції, оскільки вони містили ненормативну лексику.

"У день відкриття нашої експозиції пан Вакуленко зателефонував мені як куратору виставки і Тетяні Мироновій як галеристу з категоричною вимогою прибрати частину робіт з інсталяції, оскільки ці роботи містили нецензурні вислови та оскільки це музейна територія", - розповів він.Реклама: