В українському музеї поселиться "Спляча красуня". Після поцілунку прокинеться – треба одружуватись

— 19 липня 2012, 12:27

У "Національному художньому музеї України" проходитиме незвичний проект канадсько-українського художника Тараса Полатайка. Невідома Красуня "спатиме" в приміщенні музею протягом двох годин кожного дня з 22 серпня по 9 вересня.

Щоб потрапити у зал, де спатиме Красуня, відвідувач має підписати наступну угоду: "Якщо я поцілую Красуню, а вона при цьому відкриє очі, я погоджуюся з нею одружитися".

У свою чергу, Красуня підпише таку угоду: "Якщо я при поцілунку відкрию очі, я виходжу заміж за цю людину".

Зараз організатори проекту вже влаштовують співбесіди для претенденток на місце Красуні. Серед вимог – "бути віком від 18 років, бути неодруженою, мати серйозний намір та щире бажання одружитися". Претенденток теж просять надсилати своє фото.

Нерв перформансу - у звабливості та страху фатального моменту. Відвідувач має добре подумати перед тим, як цілувати Красуню. Красуні ж доведеться вирішувати, чи настав для неї фатальний момент.

Виставка припинить роботу у момент, коли Красуня відкриє очі.

"Спляча Красуня" – новий проект українсько-канадського художника Тараса Полатайка, що буде показаний вперше.

Ідея проекту базується на старовинній історії, вперше записаній Шарлем Перро у 1697 році. У стислому викляді вона звучить так: "Красуня проклята спати 100 років, і буде пробуджена поцілунком Принца. Багато принців намагалося розбудити Красуню, але вдалося це тільки тому, який по справжньому її покохав. "

Проект здійснюється за підтримки Art Foundation of Alberta (Канада) та University of Lethbridge (Канада).

Тарас Полатайко народився в Україні. З 1989 живе і працює в Канаді та Нью Йорку. У 2002 представляв Україну на Бієнале Сан Пауло (Бразилія). Серед інших міжнародних форумів, на яких Полатайко представляв Україну та Канаду – Корейське Бієнале (Південна Корея, 2009) та Тель Авівське Бієнале (2011).

Реклама:

Головне сьогодні