Про знаменитого українського циркача знімають фільм

45
23 серпня 2012

Головну роль виконає штангіст Дмитро Халаджі, режисером стрічки став Віктор Андрієнко, пише Радіо Свобода.

Бюджет фільму склав близько 16 мільйонів гривень. Стрічку повністю профінансувало Державне агентство з питань кіно.

 

Іван Сила – виходець із Закарпаття. Двадцятирічним він подався на заробітки до Чехословаччини, де дістав славу борця, а потім – циркового артиста. У 1928 році його визнали найсильнішою людиною світу, після чого він повернувся на Батьківщину. Цю історію описав Олександр Гаврош у книжці "Неймовірні пригоди Івана Сили".

Реклама:

Книжка, у свою чергу, потрапила на очі актору Віктору Андрієнку, який і вирішив зняти за її мотивами фільм.

"Я так погортав і сказав, що це "Пеппі Довгапанчоха" для українців. Надіслав продюсеру, і той сказав, що це саме те, що потрібно. Потім подзвонили автору і з’ясувалося, що я сам вручав йому приз на "Коронації слова", – розповідає він.

Зніматимуть "Івана Силу" в Ужгороді, Чернівцях, Львові та Києві.

"Коли ми приїхали в Ужгород, ми побачили, що локації там просто неймовірні. Там же ще кайзерівська бруківка! А на будинках – чеські назви, їх досі не зафарбували навіть. І досі є чеський квартал. Уся ж дія відбувається в Празі. А "Париж" ми знайшли в Чернівцях", – розповідає режисер.

Головну роль виконає чемпіон України, штангіст Дмитро Халаджі. Він також виступає в цирку. Щодо його кандидатури довго не вагалися: як тільки Халаджі з’явився у гримі, стало зрозуміло, що він дуже схожий на молодого Івана Фірцака, каже Віктор Андрієнко. Сам спортсмен вважає, що подібний до свого героя не лише зовні.

"Долі атлетів часто бувають схожі. Я виконую у цирку ті ж силові трюки, що й він. Також він, так само як і я, досить пізно потрапив до цирку. Можна просто брати сценарій і перераховувати, які епізоди зі мною теж траплялися", – каже Дмитро Халаджі.

Реклама:

Продюсером фільму став Володимир Філіппов. Він вже працював над стрічкою "Той, Хто Пройшов Крізь Вогонь" і вважає, що фільм "Іван Сила" продовжить творення українського героя в сучасному українському кіно. Стрічка про циркового силача, за його словами, також покликана відродити дитячий кінематограф в Україні.

"У нас дуже давно не знімали дитячого кіно, але ми сподіваємось, що наш фільм змінить ситуацію на краще", – зауважує продюсер.

Фільм "Іван Сила" має з’явитися у прокаті на початку березня наступного року.Реклама: