Тест

Правовірна Греко-Католицька Церква поскаржилася на "Сплячу красуню"

Обурення церкви викликав перформенс українсько-канадського художника Тараса Полатайка Клацнути "Спляча красуня", який завершився в Києві майже місяць тому, повідомляє Бі-бі-сі.

В рамках проекту кожен повнолітній, дотримавшись певної процедури, міг спробувати розбудити поцілунком "сплячих красунь". В результаті, одна з учасниць мистецької акції розплющила очі у той момент, коли її цілувала інша дівчина.

УПГКЦ розцінила таку сучасну версію історії як пропаганду лесбійських стосунків. "В часі, коли ряд законопроектів пропагують збочену ЛГБТ-ідеологію, ця акція не є лише невинною забавою, але є ідеологічним засобом для рекламування збочення. Йдеться про систематичну зміну мислення суспільства", - сказано в скарзі.

Копії цього документу УПГКЦ надіслала також президентові, прем'єрові, голові парламенту, міністрові культури та депутатам.

На скаргу вже відреагували - у листі від 8 жовтня, директор департаменту культурної спадщини та культурних цінностей міністерства культури Микола Вінграновський просить керівництво музею дати пояснення з приводу того, що відбулося.

Водночас найбільшу греко-католицьку громаду в Україні об'єднує не УПГКЦ, а Українська Греко-Католицька Церква, яка є зареєстрованою, на відміну від УПГКЦ.

Автор проекту художник Тарас Полатайко не очікував подібної реакції на своє творіння, яке викликало багато схвальних відгуків у мистецьких колах в усьому світі. Все, чого він хотів, каже автор, це відтворити казку, але з урахуванням сучасних норм гендерної рівності.

"Це старовинний архетип людської поведінки, це стосунки між людьми. Моя адаптація до сучасності полягає в тому, що я розширюю цю ґендерну роль від суто "чоловік-жінка" до "будь-хто-жінка". Але красуня все ж залишається красунею", - пояснював художник.

[L]Відгуки про перформенс лунали в пресі більшості європейських країн, Австралії, Південної Кореї, Зімбабве, Саудівської Аравії, Конго та багатьох інших куточках світу.

Окрім мистецької складової, західні медіа окремо підкреслили політичну складову перфоменсу, зазначаючи, що обрана художником тема ідеально описує як інституцію шлюбу, так і "сплячий" стан українського суспільства.

Як відомо, 22 серпня у Національному художньому музеї стартував проект "Спляча красуня".

Впродовж кількох днів повнолітня і неодружена дівчина спала у приміщенні Національного художнього музею. Загалом у проект було залучено п’ятеро дівчат, які спали по три дні кожна.

Прийти і поцілувати її міг будь-хто, хто заплатить 20 гривень за вхід до музею і підпише угоду "Якщо я її поцілую, а вона при цьому відкриє очі, я одружуюсь".

Водночас, дівчина перед участю у арт-проекті теж підписувала аналогічну угоду.