Картину німецького художника Рихтера продали за рекордні 26 млн. євро

17
15 жовтня 2012

"Абстрактна картина" була продана за 21,3 мільйони фунтів стерлінгів (26,4 мільйони євро), повідомляє Deutsche Welle.

Така ціна на аукціоні Sotheby's - одна з найвищих пропозицій, яку пропонували за життя художника. Раніше великоформатний твір, написаний німцем олією у 1994 році, оцінювався від 9 до 12 мільйонів фунтів.

"Абстрактна картина" є одним із шедеврів Ґергарда Рихтера, - пояснює Алекс Бранчик з Sotheby's. Експерт каже, що "поява картини на ринку є винятковим шансом для колекціонерів придбати надзвичайний твір одного з найважливіших живих художників сучасності". 

За словами Бранчика, картина є "шедевром зваженого хаосу" та є "стиглим мистецьким та філософським досягненням автора". Аукціон вкотре підтвердив славу Рихтера як найулюбленішого сучасного художника, наголосив Бранчик.

"Абстрактна картина" Рихтера. Фото DPA 

Кричущі червоні та жовті фарби яскравіють в "Абстрактній картині" на понурому сіро-голубому тлі.

Клептон відомий як захоплений колекціонер та належить до найбагатших музикантів Великобританії. У рейтингу "Sunday Times" його статки ще перед продажем картини Рихтера оцінювались у 140 мільйонів фунтів. 

Він уже пустив з молотка частину власної колекції гітар з метою зібрати кошти на свою клініку. Клептон, який і сам страждав від наркотиків, заснував клініку у 1998 році, щоб допомогти іншим нарко- та алкозалежним.

80-літній Ґергард Рихтер мешкає у Кельні та належить до найважливіших та найдорожчих художників сучасності. Досі найбільшу ціну за його картину – близько 16 мільйонів євро у перерахунку - віддали у травні цього року в Нью-Йорку, США.