Держоргани не штрафували книгарні через книжки з цигарками – Герман

24
24 жовтня 2012

Про це "Українській правді" заявила радник президента Ганна Герман.

"Жодна інстанція ані не перевіряла книжкові магазини, ані давала жодних вказівок про те, що книжки чи якась друкована продукція з зображенням цигарок, або людей, що палять, буде вилучена", - сказала вона.

За словами Герман, вилучення книжок – "це повна самодіяльність магазину".

"Нам дуже шкода, що вони змусили суспільство хвилюватися, змусили суспільство обговорювати проблему, якої не існує", - зазначила вона.

"Я розмовляла з головою Державної податкової служби Олександром Клименком, і він особисто перевіряв цю інформацію. Ми запевняємо, що жодних рухів у цьому напрямі жодні контролюючі органи робити не будуть", - сказала Герман.

Вона додала, що історія з вилученням книжок "якщо не чиясь провокація, то чиїсь нерозумні кроки".

Як відомо, у вівторок Книгарня "Є" тимчасово вилучила з продажу книжки, на яких були зображення з цигарками. Причинами цього були побоювання керівництва штрафних санкцій, про які повідомили неофіційні джерела книгарні.

У вівторок після обіду всі книжки були повернуті на полиці магазину.

Пояснюючи причини вилучення книжок, Катерина Федоренко розповіла: "Я отримала інформацію про те, що має бути перевірка контролюючих органів, вірніше вона навіть десь по Україні проходить, і накладаються великі фінансові санкції. Тому я прийняла рішення тимчасово, до з’ясування обставин, призупинити продаж відповідних книжок, де є ці малюнки з зображеннями цигарок".

На уточнююче запитання, чи могло статись так, що її неофіційні джерела надали недостовірну інформацію і штрафи не накладаються, Федоренко відповіла: "Можливо, це було перебільшення. Зараз у нашій країні таке відбувається, що просто не знаєш…".

Водночас директор з розвитку книгарні "Читайка" Вікторія Руденюк у вівторок  розповіла, що стосовно них ніяких дій не було.

"На зараз не маю жодної інформації. В магазині наші адміністратори також чули про це (що знімають з продажу книжки з зображеннями цигарок), але ніяких вказівок чи претензій від адміністрації ринку ("Читайка" знаходиться Петрівці – ред..) до них не було".

Керуючий магазином "Читай город" на Богдана Хмельницького (Київ) Ярослав Волошин теж повідомив, що нічого не знає про штрафи: "Я вперше про це чую".

Як відомо, 15 жовтня Герман заявила про те що йде у відпустку у зв'язку з тим, що вона очолила передвиборний прес-центр Партії регіонів.

Головне на сайті