Німці створили цифрову бібліотеку для всієї культурної спадщини

— 3 грудня 2012, 11:19

Тепер зі сторінки www.deutsche-digitale-bibliothek.de можна потрапити в один із музеїв Берліна, зазирнути на виставку у Мюнхені, оглянути пам’ятники на вулицях Дюссельдорфа в 3D або понишпорити в старовинному архіві.

Все це за один день і без переїздів, пише "Німецька хвиля".

Скріншот головної сторінки цифрової бібліотеки

Поки що сторінка перебуває на стадії розробки. Вона працює з перебоями, почасти її дизайн залишає бажати кращого. Розробка проекту триває вже третій рік. "Цифрова бібліотека" має на меті стати віртуальним прихистком для усієї культурної спадщини Німеччини.

Керівник порталу, професор Герман Парцинґер розповів, що на сайті вже доступні понад п’ять з половиною мільйонів файлів з фондів 1800 культурних і наукових установ.

У перспективі до проекту мають приєднатися ще близько 30 тисяч спеціалізованих установ. Заплановано й відкриття окремого розділу для дітей та молоді. Задум взялися реалізовувати співробітники німецьких бібліотек, музеїв, архівів та фільмотек разом з державними інституціями.

ВІДЕО ДНЯ

"Ми хочемо, щоб з німецькою культурою та наукою міг ознайомитися кожен", - каже Парцинґер. Бібліотека стане частиною офіційного порталу Europeana, на якому можна знайти мільйони оцифрованих копій книг, картин та фільмів з усієї Європи.

Щоправда, керівник проекту переконаний, що картинка на екрані ніколи не зможе замінити реальний похід в музей. Сторінка лише допоможе належним чином спланувати подорож культурними цікавинками.

Крім того, віртуальна колекція дозволить ознайомитися з артефактами, які не потрапляють на вітрини музеїв з різних причин, наприклад, твори мистецтва, що руйнуються за звичних кліматичних умов.

Електронні ресурси зі схожою концепцією в мережі уже є.

Наприклад, Google Books, де можна знайти оцифровані примірники світової літератури. Доволі популярний серед науковців історичний архів Google Cultural Institute.

Утім, Google - комерційна компанія. Їй постійно доводиться змагатися за відвідувачів з іншими інтернет-гігантами. Неодноразово Google звинувачували у недобросовісному поводженні з авторськими правами та маніпуляціях пошуковими системами.

Засновники "Цифрової бібліотеки Німеччини" не бояться таких "закидів". Вони стверджують, що кількість відвідувачів сама по собі для них не така важлива, адже проект - некомерційний.

"Наші культурні та наукові установи виступають за якість, серйозність та достовірність даних", - каже Парцинґер.

Про "піратські" копії у цифровій бібліотеці також не може бути мови. "Інформація (на порталі) ретельно опрацьована. Всі культурні та наукові інституції дали право на її використання", - пояснює Ельке Гар'єс-Екер з міністерства освіти федеральної землі Тюрингія.

Розробники "Цифрової бібліотеки Німеччини" обіцяють, що авторське право не порушуватиметься. Проте користувачам, які захочуть використати матеріали сайту для своїх цілей, доведеться зважати на нюанси.

Архів цифрової бібліотеки у своїй роботі зможуть використовувати журналісти, автори шкільних підручників або навіть розробники комп’ютерних ігор. Утім, небезкоштовно і з певними обмеженнями.

Реклама:

Головне сьогодні