Тест

У Києві презентували виставу "Вій" Владислава Троїцького. Відео

П’єса відрізняється від оригінального твору Миколи Гоголя. Місце дії перенесли із Полтавщини до Карпат, а час – із дев’ятнадцятого сторіччя у сьогодення, пише Радіо Свобода.

Режисер Владислав Троїцький каже, що хотів показати іноземцям таку Україну, про яку вони й не підозрювали. Утім, самі українці у себе вдома виставу зможуть побачити лише один раз. "Вій" Владислава Троїцького вперше з’явився на сцені у травні минулого року в Театрі Віді Лозанна в Швейцарії. Ця мистецька студія щороку ставить понад тридцять вистав і працює лише із запрошеними акторами.

П’єсу написав драматург Володимир Клименко, більш відомий за псевдонімом Клім, який співпрацює з театром "Дах". Це історія двох швейцарських студентів, що приїхали до України, і буквально зустрілися із іншим світом.

Владислав Троїцький пояснює, що вирішив ставити Гоголя через те, що ця постать сильно пов’язана з Україною і водночас є досить відомою у світі.

Режисер каже, що працювати із п’єсою "Вій" авторства сучасного українського драматурга Наталії Ворожбит відмовився через те, що цю версію складно адаптувати для європейського глядача. Михайло Захаревич, генеральний директор театру імені Франка, в якому відбудеться показ вистави, також зауважує, що ця постановка – особлива.

"Мистецтво поступово адаптується у Європі. Наш театр також неодноразово їздив на гастролі до Європи. Нам дуже цікава ця вистава, тому що я розумію, що вона інакша", – каже він. Виставу "Вій" вже побачили як на сцені Театру Віді Лозанна, так і в театрах Парижа, серед яких відомий Театр де ла Віль.

Утім, здобувши успіх у Європі, в Україні спектакль державної підтримки не отримав. Усе фінансування проводилося винятково Швецією, а у Франції допомагали театри, в яких йшла вистава.

"Досить дивна ситуація: гастролі на власній Батьківщині і у власному ж місті. Більше того, коли в Парижі ми запросили на виставу представників українського посольства, ніхто звідти так і не з’явився. Хоча весь Париж був обклеєний афішами нашого туру", – каже Владислав Троїцький.

Спектакль присвячений Рене Гонзалесу – керівнику Театру Віді Лозанна, що помер торік. Владислав Троїцький каже, що "Вій" – результат його із Гонзалесом дружби. Виставу "Вій" покажуть у київському театрі Івана Франка 24 січня. До основного репертуару театру спектакль не потрапить.