Названо переможців президентської премії "Українська книжка року"

— 5 лютого 2013, 15:17

Як повідомляє прес-служба відомства, 31 січня в Державному комітеті телебачення і радіомовлення відбулося засідання Комітету зі щорічної премії Президента України "Українська книжка року".

Так, у номінації "За видатні досягнення у галузі художньої літератури" премію присуджено книзі поезій Леоніда Череватенка "Закляте залізо".

Всього у цій номінації було представлено 19 художніх творів класичної або сучасної української прози, поезії, українських перекладів художньої літератури.

У номінації "За вагомий внесок у розвиток українознавства" переможцем серед 27-ми претендентів визнано видання "Опішнянська мальована миска другої половини ХІХ - початку ХХ століття" (автор-упорядник - Олесь Пошивайло, видавництво - Національний музей-заповідник українського гончарства).

Альбом присвячено найбільшій і найкоштовнішій у світі колекції глиняних мальованих мисок, виготовлених гончарами селища Опішного Полтавської області.

У номінації "За сприяння у вихованні підростаючого покоління" нагороджено книгу Петра Саса і Генуте Керкіне "Хотинська битва 1621 - битва за центральну Європу".

Це масштабний міжнародний проект, створений за участю української і литовської сторін. В альбомі вперше в Україні опубліковано фрагменти воєнних щоденників самих учасників Хотинської битви, фото маловідомих експонатів з музейних фондів Туреччини, Польщі, Литви, України тощо.

Загалом же у конкурсному відборі взяло участь 69 видань із 49 видавництв та видавничих організацій України. Щорічну премію Президента України "Українська книжка року" започатковано у 2009 році. Її метою є відзначення авторів, видавництв та видавничих організацій, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток вітчизняної видавничої справи.

Фото duh-i-litera.com, wz.lviv.ua

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні