Британські екранізації літературної класики – мюзикл та мелодрама

Від 7 лютого на українських екранах демонструються: мюзикл "Знедолені" Тома Гупера, драма "Великі сподівання" Майка Ньюелла, комедія "Звичайна справа" Валентина Васяновича, трилер "Група 7" Альберто Родріґеза, анімаційна комедія "Магазин самогубств 3D" Патріса Леконта, фільм жахів "Шукачі могил 2" Джона Поліквіна, анімаційна комедія "Гладіатори Рима" Іґініо Страффі, бойовик "Нестримний" Волтера Гілла, комедійний бойовик "Хапай та Тікай" Декса Шепарда та фільм жахів "Техаська різанина бензопилою 3D" Джона Льюсенгопа.

Знедолені/Les Misérables

Режисер: Том Гупер
У ролях: Г’ю Джекман, Рассел Кроу, Енн Гетавей, Едді Редмейн, Аманда Сейфрід, Гелена Бонем-Картер, Саша Барон Коен
Країна: Великобританія
Жанр: мюзикл, драма

Британський режисер Том Гупер позаторік тріумфував на "Оскарі" зі своєю історичною драмою "Король говорить". Його нова стрічка "Знедолені" цього разу претендує аж на вісім статуеток, зокрема, і в найпочеснішій номінації – "найкращий фільм року". Взявшись за екранізацію знаменитого мюзиклу за романом Віктора Гюго, Гупер створив грандіозний та масштабний фільм, який здатен дорівнятися до класичних робіт Девіда Ліна.

Непроста історія життя колишнього каторжника Жана Вальжана і його названої дочки Козетти займає понад тисячу сторінок у книжці Гюго, натомість Гупер вклав усі сюжетні перипетії у дві з половиною години екранного часу. Втім, йдеться про екранізацію мюзиклу, а не роману, тож деякі сюжетні лінії першоджерела у фільмі були суттєво змінені чи скорочені. Стрічка розпочинається зі звільнення Вальжана, який за крадіжку хліба для голодних небожів відбув на каторзі дев’ятнадцять років. Зустріч із добрим священиком, який побачив у колишньому злочинцеві нормальну людину, спонукає героя розпочати нове життя.

Він знищує паспорт із відмітками про ув’язнення, бере собі інше ім’я, відкриває фабрику та стає мером і благодійником маленького містечка. Проте його вистежує взірцевий поліцейський Жавер, який вважає, що покидьки суспільства не можуть змінитися на краще. Тим часом Жан Вальжан бере під свою опіку маленьку сироту Козетту і тікає з нею до Парижа. За дев’ять років Вальжан та Жавер знову зустрінуться на вулицях охоплених революційними заворушеннями міста.

У "Знедолених" Гупер продовжив тему символічної трансформації людського тіла, якої торкався у картині "Король говорить". Майбутній король Георг VI мріяв залишатися чоловіком та батьком, проте був змушений стати символічним лідером усієї нації. Герої "Знедолених", навпаки, мріють позбутися накинутих суспільством статусів – каторжанина, повії, аристократа, бідняка. Протистоїть їхнім намірам есенціаліст Жавер, для якого злочинець є покидьком від народження, а не жертвою обставин чи несправедливості.

Втім, єдиний, хто може визнати і схвалити тілесні та душевні трансформації – це Бог, і до нього герої "Знедолених" постійно звертаються за підтримкою. Гупер фільмує довгі пісенні монологи персонажів у камеру, старанно виділяючи їхні змучені обличчя, які займають до половини кадру. Ці звіряння звернені не до інших героїв, а насамперед до глядача, який вочевидь займає місце Бога, споглядаючи за інтимними переживаннями "знедолених" і водночас оглядаючи Париж із небес.

Попри "умовність" жанру, режисер робить свій фільм максимально натуралістичним – починаючи з брудних вулиць і закінчуючи гнилими зубами бідняків. Він вимагає від акторів повної самопожертви: скажімо, Г’ю Джекману та Енн Гетавей довелося суттєво схуднути для своїх ролей, а Гетавей ще й позбулася свого волосся прямо у кадрі. Також усі арії записувалися прямо під час зйомок, що дозволяло акторам імпровізувати на знімальному майданчику.

Зрештою, "Знедолених" непросто дивитися саме через довгі сцени сповідей героїв, знятих близьким планом – середніх планів у фільмі небагато, а загальних, заявочних – ще менше. Статичність та поважність картини розбавляють тільки відверто декоративні комічні номери із трактирниками Тенардье, втіленими Геленою Бонем Картер та Сашею Бароном Коеном. Решта акторів майстерно нагнітають драматизм, особливо Енн Гетавей, якій ця роль дісталася у спадок від матері-актриси. Акторка вміло передає правдивий відчай та зневіру в арії "Я бачила сон".

Г’ю Джекман також дуже переконливий у трансформаціях свого героя Вальжана - від злочинця, який ненавидить весь світ, до щиросердного чоловіка в літах, який кається у всіх своїх поганих вчинках. Найспокійнішим у фільмі виглядає Жавер - Рассел Кроу - який навіть самогубство вчиняє із незворушним виразом обличчя.

"Знедолені" - стрічка красива, яскрава і майстерно знята. Попри любов до близьких планів, Гупер чудово працює з масовими сценами і створює видовище, яке розчулює та надихає, особливо якщо йдеться про епізоди паризьких барикад.

Оцінка фільму 4,5 з 5

Автор дякує кінотеатру "Київ" за допомогу в підготовці матеріалу

Великі надії/Great Expectations

Режисер: Майк Ньюелл
У ролях: Джеремі Ірвін, Рейф Файнс, Гелена Бонем Картер
Країна: США, Великобританія
Жанр: драма

Роман Чарльза Діккенса "Великі сподівання" вже багато разів потрапляв на екрани. Історія сироти Піпа, який збагатів завдяки доброму вчинку в дитинстві, все ще залишається взірцем винагороди за християнське милосердя та критикою способу життя грошовитих нероб. Режисер Майк Ньюелл зняв нову кінопостановку "Великих сподівань" у цілком академічному стилі, відтак на тлі нещодавніх новаторських екранізацій "Джен Ейр" Кері Фукунаґи, "Грозового перевалу" Андреа Арнольд чи "Анни Кареніної" Джо Райта, стрічка видається дещо застарілою.

Фільм без суттєвих змін слідує за сюжетом роману. Семирічний Філіп Пірріп, якого усі називають Піпом, живе зі своєю лихою сестрою та ї простуватим чоловіком-ковалем. Якось на кладовищі він стикається із каторжником-утікачем і той змушує хлопчика принести йому на світанку їжі та питва. Піп допомагає незнайомцю, але того ж дня його та іншого утікача ловить поліція. Незабаром хлопчика наймає багата і божевільна аристократка Міс Гевішем, яка живе сама із прийомною дочкою Естеллою у великому помісті. Піп закохується у горду та норовливу дівчинку і починає соромитися свого походження.

Згодом у хлопця з’являється невідомий благодійник, який доручає своєму адвокату забрати його до Лондона та зробити з нього джентльмена. Піп вважає, що гроші йому дає міс Гевішем і сподівається на шлюб із Естеллою. Проте поява каторжанина Меґвіча, якому Піп допоміг у дитинстві, все розставляє на свої місця: виявляється, що його джентльменське життя спонсороване Меґвічем, а пихата Естелла, навчена міс Гевішем розбивати серця чоловікам, збирається вийти заміж із розрахунку.

Стрічка "Великі сподівання" знята у цілком сучасній манері, яка вимагає від історичного костюмованого кіно реалістичного відображення епохи , тож селяни у ній ходять в брудному одязі, а жителі Лондона місять багно на небрукованих вулицях. Втім, сама історія виглядає стандартно і абсолютно передбачувано – симпатичний хлопчик виростає у мужнього красеня, гарненька дівчинка - у красуню з пишним бюстом; позитивні герої дивляться на світ сумирно та лагідно, а негативні - зловісно блискають очима з-під нахмурених брів.

Епізоди дитинства Піпа Ньюелл знімає у цілком комедійному ключі, задіявши у них комедійних акторів – Девіда Вольямса у ролі Памблчука і Саллі Гокінс, яка втілила місіс Джо. Проте друга частина фільму, яка впевнено звертає до мелодрами, зрештою, завершується зворушливим і цілком діккенсівським апломбом. Найвиразнішою у фільмі є "обдурена наречена" Гелена Бонем Картер, яка настільки вжилася у своє амплуа божевільної дами середніх років, що зараз навіть важко пригадати її більш "традиційні" ролі.

Оцінка фільму 3,5 з 5

Автор дякує кінотеатру "Київ" за допомогу в підготовці матеріалу

Група 7/Grupo 7

Режисер: Альберто Родріґез
У ролях: Антоніо Де ла Торре, Маріо Касас, Інма Куеста
Країна: Іспанія
Жанр: драма, трилер, бойовик

Севілья, 1987 рік. Спеціальний загін поліції "Група 7" займається очищенням міста від наркоторгівців, і не зважає на легальність своїх дій. На чолі загону стоять молодий офіцер Анхель та досвідчений Рафаель. І в той час як жорстокий Рафаель починає змінюватися під впливом кохання, його молодий напарник сходить з вірного шляху.

Магазин самогубств 3D/Le magasin des suicides

Режисер: Патріс Леконт
Країна: Франція
Жанр: анімація, чорний гумор, мюзикл

У містечку, де вже багато років поспіль панує безнадія, успішно працює магазин, який пропонує різноманітні засоби для самогубств. Проте життя міста змінюється, коли в родині власників цього магазину народжується життєлюбний та оптимістичний малюк.

Шукачі могил 2/Grave Encounters 2

Режисер: Джон Поліквін
У ролях: Річард Хермон, Дженніка Фултон, Стефані Бенет
Країна: США, Канада
Жанр: фільм жахів

Якось до студента-режисера Алекса потрапляє фільм "Шукачі могил". Незабаром він розуміє, що стрічка – документальна, а її творці вже мертві. Щоби розгадати таємницю фільму, він збирає своїх товаришів та вирушає у ту ж моторошну психлікарню, де знімалися "Шукачі могил".

Гладіатори Риму/Gladiatori di Roma

Режисер: Іґініо Страффі
Країна: Італія
Жанр: анімація, комедія, родинний

Після виверження Везувію хлопчик Тімо залишається сиротою. Його віддають до школи гладіаторів, але Тімо не до вподоби насилля. Та зустріч із красунею Лючіллою спонукає його до занять, адже щоби завоювати її серце треба стати справжнім героєм.

Нестримний/Bullet to the Head

Режисер: Волтер Гілл
У ролях: Сильвестр Сталлоне, Адевале Акінноуойе-Агбадже, Джейсон Момоа
Країна: США
Жанр: бойовик

Поліцейський з Нью-Йорка та кіллер з Нового Орлеану об’єднуються, щоби помститися за вбивство напарників. Вони знищать кожного, хто стане їм на шляху.

Хапай та Тікай/Hit and Run

Режисер: Декс Шепард
У ролях: Бредлі Купер, Декс Шепард, Крістен Бел, Бо Бріджес
Країна: США
Жанр: пригоди, комедія

Колишній грабіжник Чарлі колись пішов на угоду з правосуддям і тепер живу у маленькому каліфорнійському містечку разом із коханою дівчиною Енні. Якось Енні просить підкинути її на співбесіду до Лос-Анджелеса, хлопець погоджується, і це стає його фатальною помилкою. Система захисту свідків дає збій, на його слід виходять колишні товариші, а до переслідувачів долучаються ревнивий колишній хлопець Енні та неврівноважений федеральний маршал, якому доручено захищати Чарлі.

Техаська різанина бензопилою 3D/Texas Chainsaw 3D

Режисер: Джон Льюсенгоп
У ролях: Александра Даддаріо, Трей Сонґз, Таня Реймонд, Том Беррі
Країна: США
Жанр: фільм жахів

Після того як шерифа Джеба Соєра, який і був маніяком Шкіряною Маскою, було викрито, жителі міста вдаються до самосуду та спалюють його. Та незабаром в містечку знову починають відбуватися криваві вбивства. Невже Соєр вижив, чи може в нього з’явився відданий шанувальник?

Усі фото kinopoisk.ru

Реклама:

Головне сьогодні