Прем’єри тижня: казка від Браяна Сінґера та мелодрама про Ренуара

Від 21 березня на українських екранах демонструються: фантастичний пригодницький фільм "Джек – вбивця велетнів" Браяна Сінґера, біографічна мелодрама "Ренуар. Останнє кохання" Жиля Бурдо, комедія "Чудернацькі фантазії Чарлі Свона ІІІ" Романа Копполи, анімаційна комедія "Сімейка Крудсів" Кріса Сандерса та Кірка де Мікко, комедійний трилер "Дозвольте вас вбити?" Стюарта Урбана, кримінальна комедія "Піймай шахрайку, якщо зможеш" Сета Ґордона та психологічний трилер "Тривожний виклик" Бреда Андерсона.

Джек - вбивця велетнів/Jack the Giant Slayer
Режисер: Браян Сінґер
У ролях: Ніколас Голт, Елеанор Томлінсон, Еван МакҐреґор, Стенлі Туччі
Жанр: фантастика, пригоди
Країна: США

Режисер "Звичайних підозрюваних", "Доктора Хауза" та "Валькірії" Браян Сінґер взявся за екранізацію англійської казки про Джека та бобове стебло, розпочавши свою стрічку із правдивого трилеру, а закінчивши видовищним, але дещо прямолінійним 3D атракціоном. Історія про бідного хлопчину, який поміняв корову на чарівні боби, а потім вилазив по бобовому стеблі на небо, аби обкрадати тамтешніх велетнів, в картині Сінґера отримала трохи іншу інтерпретацію.

У фільмі, над яким працювали аж четверо сценаристів, Джек стає борцем із навалою велетнів-людожерів, які спускаються із неба, щоб зруйнувати його королівство та захопити красуню-принцесу. Загалом, стрічка починається із заколоту в палаці короля – хитрий дворянин Родерік втирається у довіру правителя і сватається до його дочки Ізабелли, щоб захопити владу в свої руки. Дівчині не хочеться вікувати із немолодим садистом, але слово батька – закон.

Якось уночі вона втікає з палацу і незабаром негода приводить її до будинку молодого селянина Джека, який того ж ранку проміняв корову на кілька чарівних бобів. Несподівано боби проростають, халупа із принцесою злітає до небес, а Джек разом із королівськими гвардійцями та Родеріком вирушають на її пошуки. На небі вони знаходять острів, населений кровожерними велетнями, і розуміють, що стародавні легенди про цих потвор не брехали. І поки Джек думає, як порятувати дівчину, яку вже встиг покохати, Родерік продовжує плекати мрії про королівський трон.

Початок "Джека – вбивці велетнів", із його доречним паралельним монтажем, зводить разом героїв із палацу та вбогої ферми, стрімко закручує сюжет і згодом занурює глядача у чарівну казку із цілою купою пригод та повчальним фіналом. Сінґер уповні використав можливості тривимірного зображення, зробивши сцени бійок між людьми та велетнями максимально яскравими та видовищними. Втім, до яких жорстокостей не вдавалися би велетні, підліткова аудиторія, на яку, власне і розраховано фільм, не побачить ані краплини крові.

Самі ж велетні у картині виглядають не зловісно, а радше ексцентрично зі своїми раблезіансьими звичаями та витівками. І хоча фільм Сінґера загалом знятий у похмурих тонах, в ньому не бракує гумору та навіть відвертого комедійного слепстіку. Удачею для "Джека – вбивці велетнів" є Еван МакҐрегор в ролі безстрашного королівського гвардійця та Стенлі Туччі, який втілив негідника Родеріка. Ці актори привнесли у фільм атмосферу іронічного блазнювання, яка і втримувала його від зайвого пафосу та мелодраматичності.

Найголовніша відмінність стрічки від фольклорного першоджерела - у збільшенні ролі принцеси, яка перетворилася із банальної Джекової дружини, згаданої лише в одному реченні, на справжню захисницю свого королівства. І, якщо зважати на фінал картини, саме ця героїня пов’язує стародавню англійську казку із сучасною нам британською монархією та її монаршою особою.

Картина також зображає представників своєї цільової аудиторії у фінальній сцені, прозоро натякаючи їй, що навіть шкільні екскурсії з історії можуть розповідати про часи, сповнені магії та пригод, а старі казки можуть стати реальністю в будь-яку мить. Втім, для старших глядачів, стрічка може здатися дитячою, а її головною перевагою залишиться насамперед видовищність, зокрема, величні пейзажі острову велетнів та грандіозна битва за королівський замок.

Оцінка фільму 4 з 5

Ренуар. Останнє кохання/Renoir
Режисер: Жиль Бурдо
У ролях: Мішель Буке, Кріста Тере, Вінсент Ротьє, Тома Доре
Жанр: мелодрама
Країна: Франція

Фільми про видатних художників бувають різні: одні розповідають про виникнення творчої манери митця, як стрічка "Поллок" Еда Гарріса, інші роблять художника та його роботи об’єктом мистецької інтерпретації, як картини Пітера Ґрінуея, а бувають і звичайні мелодрами, де художні полотна є лише зручним тлом для заламування рук та любовних пристрастей. Стрічка Жиля Бурдо "Ренуар. Останнє кохання" належить саме до останнього типу картин.

І хоча прізвище в назві фільму стоїть в однині, в сюжеті задіяні аж чотири Ренуари – батько Оґюст та його три сини, щоправда, головним героєм випадає бути лише одному з них. Дія стрічки відбувається 1915 року, коли видатний імпресіоніст Оґюст Ренуар доживає останні роки свого життя та власній віллі на Французькій Рив’єрі, намагаючись писати понівеченими артритом руками.

Туди ж після важкого поранення приїздить його середульший син Жан, який пішов на війну добровольцем. Батько та син, кожен, правда, по своєму, захоплюються новою ренуаровою натурницею Анре – красивою та свавільною дівчиною. Саме вона приносить нові життєві сили в захиріле помістя Ренуара та спонукає Жана розпочати кінематографічну кар’єру.

Стрічка базується на цілком реальній історії, описаній у своїх мемуарах Жаном Ренуаром, який згодом став видатним французьким кінорежисером та завершив свою кар’єру в Голівуді. Його романтичні стосунки з Анре переживуть і злет, і падіння, проте стрічка Бурдо розповідає тільки про початок їхнього роману.

Бідна акторка Анре з перших кадрів картини постає провісницею нових часів та нових можливостей. Її ефектний заїзд на нещодавно відвойованому жінками велосипеді у ворота Ренуара порушує спокій тамтешніх мешканців та мешканок, які ще не вибралися із попереднього століття. Дівчина переконує своїх нових друзів, що кіно – це не балаган для натовпу, а мистецтво із величезним потенціалом, проте її імпульсивність та бажання отримати все й одразу приводить лише до непорозумінь та скандалів.

Зрештою, завдання фільму зовсім не у відображенні душевних змін, які привели Анре та Жана Ренуара в кіно. Це звичайна історія про жінку, яка стала для батька й сина "янголом у домі", хоча й по-сучасному свавільним та незалежним. Жиль Бурдо намагається передати колористику знаменитого імпресіоніста, відверто милується пейзажем, оголеним та вбраним жіночим тілом, природою та морем. На цьому живописному тлі й відбуваються усі любовні стосунки із типовими для мелодраматичного жанру пристрасними обіймами, сценами ревнощів та биттям тарілок.

Ця картина мало що розкаже любителям живопису та кіно про обох Ренуарів, за винятком кількох біографічних деталей, проте зможе потішити шанувальників красивих любовних історій у дусі Ніколаса Спаркса, в яких ані суспільне походження, ані примхи долі не можуть розлучити правдиво закохані серця.

Оцінка фільму 3,5 з 5

Чудернацькі фантазії Чарлі Свона ІІІ/A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III
Режисер: Роман Коппола
У ролях: Чарлі Шин, Джексон Шварцман, Білл Мюррей, Патриція Аркетт, Дермот Малруні, Кетрін Віннік
Жанр: комедія
Країна: США

Друга режисерська робота сценариста фільмів Веса Андерсона та сина Френсіса Форда Копполи – Романа Копполи. Дія розгортається у 1970-х роках в Лос-Анджелесі. Дизайнер Чарлі Свон ІІІ – бабій та гультяй – нарешті знаходить своє кохання. Проте дівчина натрапляє на фотографії, на яких Чарлі позує зі своїми попередніми подружками, та йде від нього. Покинутий герой поринає у фантазії про їхню наступну зустріч, де неодмінно повертає собі втрачену кохану. Стрічка поєднує еклектичну атмосферу 70-х, сонячні пейзажі "міста янголів" та сюрреалістичні марення головного героя.

Сімейка Крудсів/The Croods
Режисер: Кріс Сандерс, Кірк де Мікко
Жанр: анімація, родинний, пригоди
Країна: США

Весела пригодницька стрічка про доісторичне плем’я, змушене шукати собі домівку після руйнівного землетрусу. На шляху їм зустрінуться химерні прадавні звірі, перші в історії диваки та перше кохання.

Дозвольте вас вбити?/May I Kill U?
Режисер: Стюарт Урбан
У ролях: Кевін Бішоп, Джек Дулан, Френсіс Барбер
Жанр: комедія, трилер
Країна: Великобританія

У стрічці йдеться про серійного вбивцю, який працює лондонським поліцейським. У нього свій власний погляд на правосуддя, і він не втомлюється транслювати свої думки у відео-блозі. Також він фіксує усі свої дії за допомогою камери, прикріпленої до велосипедного шолому. Разом із героєм глядачі візьмуть участь у подіях, суперечливих з точки зору моралі та етики.

Піймай шахрайку, якщо зможеш/Identity Thief
Режисер: Сет Ґордон
У ролях: Джексон Бейтман, Мелісса МакКарті, Аманда Піт, Джон Фавро, Роберт Патрік
Жанр: комедія
Країна: США

Нова стрічка від режисера комедії "Нестерпні боси" Сета Ґордона. Йдеться про середнього працівника фінансової корпорації, чиїми грошима та даними скористалася винахідлива шахрайка. Щоби відновити свою репутацію та домогтися справедливості він вирушає на пошуки аферистки і потрапляє у низку божевільних пригод.

Тривожний виклик/The Call
Режисер: Бред Андерсон
У ролях: Голлі Беррі, Абіґайл Бреслін, Майкл Імперіалі
Жанр: трилер
Країна: США

Джордан – скромна працівниця служби 911. Та одного разу їй надходить виклик від юної дівчини, яка стверджує, що її викрали та переховують у багажнику автомобіля. Аби врятувати її життя, Джордан доводиться згадати своє непросте минуле.

Усі фото www.kinopoisk.ru

Реклама:

Головне сьогодні