Україну на Венеційській бієнале представить молодь

18
15 травня 2013

Про це сказав комісар українського проекту, директор Інституту проблем сучасного мистецтва Віктор Сидоренко, повідомляє Інтерфакс.

"Позитивно те, що нам вдалося просунути саме молоду команду", - сказав він на прес-конференції в середу.

Сидоренко підкреслив, що при виборі художників для участі в Бієнале йшлося саме про те, що Україна повинна представити в першу чергу молодіжний проект.

У свою чергу куратор проекту, заступник директора "Мистецького Арсеналу" Олександр Соловйов звернув увагу на цілісність українського проекту і його відповідність загальної концепції Бієнале цього року, яке проходить під назвою "Енциклопедичний палац".

"Ми підбирали такі роботи, які не суперечили основній концепції ... Ми взяли дійсно тих авторів, які і молоді, і в той же час гідно представляють українське мистецтво не тільки в Україні, але і за кордоном", - сказав Соловйов.

Цього року Україну у Венеції представлятимуть три художники - киянка Жанна Кадирова, харків'яни Микола Рідний і Гамлет Зіньковський.

Останній, зокрема, представить проект "Книга людей" - більше тисячі мікроскопічних портретів у рамках із сірникових коробок. Два інших художника презентують на Бієнале роботи, в яких поєднуються монументальне мистецтво і відео-інсталяції.

За словами учасників прес-конференції, держава виділяє на презентацію українських художників на Бієнале 1 млн грн.

Відкриття 55-го Бієннале сучасного мистецтва у Венеції відбудеться 29 травня - захід проходитиме в палаццо Лоредан з 1 червня до 24 листопада 2013 року.powered by lun.ua