Новий Супермен від Зака Снайдера та старі-добрі монстри від Піксару

Від 20 червня на українських екранах демонструються: фантастична драма "Людина зі сталі" Зака Снайдера, родинний анімаційний фільм "Університет монстрів" Дена Скенлона та трилер "Астрал на вулиці Арлетт" Рендалла Коула.

Людина зі сталі/Man of Steel

Режисер: Зак Снайдер

У ролях: Генрі Кавілл, Емі Адамс, Майкл Шеннон, Рассел Кроу, Кевін Костнер, Даян Лейн, Лоуренс Фішборн

Жанр: пригодницький, фантастичний

Країна: США, Канада, Великобританія

Після того як режисер Крістофер Нолан зумів повернути до життя франшизу про Бетмена, він вирішив оновити ще й серіал про Супермена, якому останнім часом не дуже щастило із екранізаціями. 2006 року Браян Сінгер зазнав невдачі із фільмом "Супермен повертається", стилізованим під класичну екранізацію коміксу 1978 року. Нолан натомість вирішив зняти фільм по новій, ним же започаткованій моді, і зробити історію чужопланетянина Кал-Ела сучасною та максимально реалістичною.

Згодом він передав проект у руки Зака Снайдера, залишивши за ним повну свободу дій. Тож "Людина зі сталі" з’явилася десь на перетині улюбленого Снайдером жорсткого екшну і рефлексивного гіперреалізму Нолана. Проте гармонізувати ці два кінематографічні начала постановникові не вдалося, і стрічка, мов хатинка на курячих ніжках, повертається до глядача то одним, то іншим боком. Зрештою, пафосна героїка Снайдера не дуже в’яжеться із спробами перетворити Супермена із надлюдини на розгубленого "сина людського".

Ноланівська схема "олюднення" Кларка Кента перетворила його із сором’язливого журналіста на похмурого реднека та шукача пригод. Ми зустрічаємо його рибалкою на човні, офіціантом у придорожньому барі та навіть працівником на військовій базі. Він покинув ферму на якій виріс, щоби дізнатися правду про своє походження. Його подруга Лоїс натомість позбавилася своєї комічної "сліпоти" і тепер запросто впізнає Супермена в окулярах та без них.

Пошуки свого коріння приводять Кал-Ела до криптонського космічного човна, захованого в арктичній льодовій товщі. Ця знахідка привертає увагу давнього ворога його батька генерала Зода, який полює на хлопця ще з перших днів його життя. Перед самою загибеллю Криптона Зод підняв повстання, щоби захопити Кодекс – сховище усього генетичного матеріалу приреченої планети. Батько Супермена встиг заховати цей скарб у колисці сина, перед тим, як відправити його на Землю. І ось тепер Зод сподівається здобути Кодекс і заснувати нову колонію криптонців, знищивши при цьому усіх землян.

Класичний конфлікт між прихильником національної розбудови та захисником щастя всього людства закінчується колосальним побоїщем та руйнуванням, і саме ці сцени є ключовими у фільмі. Криптонська техніка змальована з великою любов’ю та увагою до деталей, тож дуже ефектно виглядає у всіх бойових епізодах. Снайдер любить показувати сутички крутих мужиків, і цього разу він влаштовує своїм героям двобій на орбітальній станції та дозволяє їм пограти один одним у кеглі серед хмарочосів Метрополісу.

Втім, у цьому візуальному атракціоні Снайдер іде шляхом "Аватара", "Прометея", "Залізної людини" і "Трансформерів". Навіть ефектні крупні плани усілякого побутового дріб’язку, що вони мають додавати оповіді "реалістичності", є наразі ходовим, і вже дещо набридлим прийомом. Та й махати кулаками персонажам фільму вдається значно краще, ніж говорити. У стрічці довжелезні, беззмістовні та інколи відверто самопародійні діалоги, і актори промовляють свої репліки із просто таки театральним пафосом.

"Людина зі сталі" страждає від того, що до її створення причетні різні за темпераментами і творчими вподобаннями кінематографісти. Зак Снайдер був далеко не першим кандидатом на режисерське крісло, і, можливо, він таки посів не своє місце. Він зняв громіздку, хоч і видовищну картину, в якій особистість самого Супермена поступається ефектному видовищу.

І все-таки хочеться дочекатися часів, коли на цю роль перестануть брати акторів із нейтрально-єлейною зовнішністю. Бетмену в цьому плані поталанило значно більше.

Оцінка фільму 3,5 з 5

Університет монстрів/Monsters University

Режисер: Ден Скенлон

Жанр: родинний, анімаційний

Країна: США

Знаменитий мультик "Корпорація монстрів", на якому виросло ціле покоління дітей, тепер має ще й приквел – історію знайомства зеленого веселуна Майка та пухнастого страшила Саллі. Виявляється, що навчаючись на "страшильному факультеті" Університету Монстрів, вони були затятими ворогами і непримиримими суперниками.

Коротун Майк все життя мріяв були страшилою і працювати в Корпорації Монстрів. Він старанно вивчав теорію лякання дітей, проте не міг впоратися навіть із немовлям. Його однокурсник Саллі, навпаки, не брався до книжок, покладаючись лише на природний хист. Щоби не вилетіти з університету, їм довелося об’єднати свої зусилля в студентській олімпіаді з лякання. І хоча Саллі та Майку дісталася найслабша команда, вони твердо вирішили боротися до кінця.

Як і нещодавня прем’єра "Стажери", "Університет Монстрів" використовує популярний сюжет про команду невдах, яка втирає ніс пихатим мажорам. Попри те, що у фільмі йдеться про монстрів, проблем у них не менше, ніж у студентів виду Homo Sapiens – вони так само трясуться перед іспитами, прагнуть дружби популярних однолітків, мріють про запрошення на вечірку та знайомство із дівчиною. І, зовсім як у людському світі, студенти бояться кпинів красенів-спортсменів, гніву бібліотекарки та догани від адміністрації.

Зрештою, Саллі та Майку доведеться пройти через усі радощі та прикрощі студентського життя на шляху до справжньої дружби та омріяної роботи. Їхня кипуча енергія переверне догори дриґом увесь університет, але зате допоможе кільком непопулярним монстрам відновити віру в себе. Глядач, знайомий із американськими комедіями про студентське життя, легко передбачить сюжет картини, проте класичні жанрові кліше, застосовані до не зовсім звичайних героїв та ситуацій тут виглядають дотепно і цікаво.

Діти побачать у мультфільмі улюблену ексцентрику, симпатичних персонажів та кілька повчальних історій, а дорослі, напевне, згадають юнацькі роки та комедії на кшталт "Помсти придурків". І на відміну від першої частини в "Університеті монстрів" немає ані крихти сентиментальності – лише пустощі, легковажні жарти і різноманітні дурниці, тобто саме те, чого ми чекаємо від літніх комедій.

Оцінка фільму 4,5 з 5

Астрал на вулиці Арлетт/388 Arletta Avenue

Режисер: Рендалл Коул

У ролях: Нік Стал, Міа Кіршнер, Девон Сава

Жанр: трилер

Країна: Канада

Молоду пару – Джеймса та Емі - переслідує невідомий маніяк.

Він розставив камери по їхній квартирі та намагається маніпулювати особистим життям закоханих. Одного дня дівчина зникає, і Джеймс отримує запис, де його кохана ніби-то продовжує жити далі. Чоловік намагається знайти Емі, проте йому доводиться боротися і з нерозумінням правоохоронців, і з власним психозом.

Фото Kinopoisk.ru

Реклама:

Головне сьогодні