Влад Троїцький цього року закриє "Дах" як репертуарний майданчик

21
8 серпня 2013

Про це розповів засновник фестивалю Влад Троїцький у інтерв’ю виданню "Коментарі".

"(Місцева влада) спочатку пропонувала, а потім сказала, що у них там якісь інші культурні події, на які вони витратили гроші. Так що "Гогольфест" опинився поза зоною державних інтересів. Головне, щоб нам ніхто не заважав і по можливості, звичайно ж, допомагав", - розповів Троїцький.

"Цього року буду змушений закрити "Дах" (Центр Сучасного Мистецтва "ДАХ", що поблизу Либідської) як репертуарний майданчик. Просто не можу його утримувати, у мене немає на це грошей", - пояснив режисер. 

Реклама:

Він також розповів, що у "ДахаБрахи" більшість концертів проходить за кордоном, а не в Україні. Тут гастролювати дуже затратно. А змагатися в рекламному просторі з "зірками" ніяк не вдається".

"Потрібно, щоб у державі була своя стратегія культурного розвитку. Нам необхідні культурні продукти, які б підтримували імідж країни", - додав Троїцький.

"На жаль, в Україні виділяють гроші на підтримку іміджу, от тільки куди вони діваються - мені складно сказати. Я жодного разу в своєму житті за рубежем не відчував підтримки нашої неньки України. Такої ситуації не повинно бути", - підсумував режисер.

За його словами, на цьогорічний "Гогольфест" (13-22 вересня) вхід буде платним: на відкритті - 50 грн, на вихідних - 20 грн.

"Якщо людині це потрібно по-справжньому, то вона прийде, а кому не цікаво - що поробиш. Це ж не крадіжка, гроші йдуть на обслуговування самих же відвідувачів", - додав Троїцький.

"Раніше ми дарували людям мистецтво. Зараз же грошей немає, так що "дарувати свято" просто так ми вже не зможемо. Фестиваль - це одна з можливостей створити інший світ", - сказав засновник "Гогольфесту".

Реклама:

Цьогоріч на фестивалі будуть вітражі на всіх вікнах колишнього заводу металоконструкцій біля метро Видубичі (Київ).

"Більше 100 художників будуть займатися створенням унікальних малюнків на склі. Також планується спорудження чотирьох-п'ятиметрових колон-тотемів, які куратори-хужожник також помістять в єдиному архітектурному просторі. Ось так і створюється наш метафізичний храм", - сказав Троїцький.Реклама: