Мінкульт неналежно контролював гроші на театри – Рахункова палата

20
8 серпня 2013

Про це йдеться у повідомленні Рахункової палати у четвер.

За приклад може слугувати постановка Національною оперою балету "Каприси", на яку використано 422 тис. грн. бюджетних коштів. До репертуару театру балет включено на 2011 - 2012 роки і І квартал 2013 року тільки 6 разів, при цьому наповнюваність залу під час вистави становила коли 45%, а коли і взагалі 29.

Загальна сума касового збору - 261 тис. грн., що менше половини аншлагових зборів. Наведені цифри свідчать про неефективно використані бюджетні кошти, спрямовані на постановку "Каприсів".

Реклама:

Як показав аудит, ризики неекономного використання коштів також існують через нормативну невизначеність умов оплати праці артистів національних академічних театрів, які є державними підприємствами (театр опери та балету України ім. Тараса Шевченка, театр ім. Івана Франка, театр ім. Лесі Українки).

Як йдеться у повідомленні Рахункової Палати, невпорядкованість надання платних послуг створює умови для втрати власних доходів цих театрів.

В умовах недосконалого нормативно-правового та організаційного забезпечення використано неефективно 0,7 млн. грн., з порушенням чинного законодавства - 2,5 млн. гривень.

Водночас відомство зазначає, що на розвиток театрального мистецтва вдалося залучити у 2012 році на 65 тис. глядачів більше, ніж у попередньому році.

Проте Мінкультури як головний розпорядник цих коштів не здійснювало належного контролю за їхнім використанням.

Українська правда. Життя

Реклама:


Реклама: