Перекладач зі Львова став лауреатом премії Максима Рильского

— 17 січня 2014, 18:31

Його було обрано 16 січня на засіданні Комітету з присудження Премії Кабінету Міністрів України шляхом таємного голосування.

Про це повідомила прес-служба Державного комітету телебачення та радіомовлення України.

Члена Національної спілки письменників України та старшого викладача кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Роман Гамада вирішили відзначити за книги перекладів з перської мови "Захоплюючі розповіді" Алі Сафі та "Бахтіяр-наме", що вийшли у 2011 та 2012 роках у тернопільському видавництві "Богдан".

"Захоплюючі розповіді" Алі Сафі належать до найпопулярніших творів перської літератури, яку називають першою антологією перського гумору – дотепного, лагідного і повчального.

Твір "Бахтіяр-наме" (друга назва - "Повість про десятьох візирів") також широко відомий на Сході. Час його написання вчені відносять до ХІ-ХІІ століття. Різноманітні списки "Бахтіяр-наме" зберігаються в більшості рукописних сховищ світу. Відомі, крім чисельних перських, також арабські, уйгурські та малайські версії цього твору. Арабська версія дійшла до нас у вигляді казок "Тисяча й однієї ночі".

Вперше ці твори українською мовою переклав Роман Гамада. Фахівці відзначають його неперевершене володіння словом та здатність передати манеру письма кожного перекладеного ним автора.

Роман Гамада є автором книг перекладів з перської: "Перські оповідки" у 2-х томах (2007-2008), "Анекдоти про муллу Насреддіна" (2008, 2011), "Антологія перського гумору" (2010), "Весела книга" Алі Сафі, "Захоплюючі розповіді Алі Сафі" та "Іранські народні казки" (2011).

Він є лауреатом премії ім. М. Лукаша та першої премії Фонду Воляників-Швабівських при Фундації Вільного Університету в Нью-Йорку.

Загалом на здобуття премії імені Максима Рильського цього року було подано 13 творів, перекладачами яких є 6 авторів.

Планується, що вручення премії відбудеться 19 березня у музеї імені М. Рильського.

Реклама:

Головне сьогодні