Перший революційний концерт на Грушевського. Фото. Відео

28
10 лютого 2014
Фото Анастасії Берези
Андрій Меаковский - активіст громадського сектору Євромайдану, організатор та ініціатор концерту на барикадах Фото Анастасії Берези
Андрій Меаковський та Руслана Фото Анастасії Берези
Першою на революційному піаніно Руслана зіграла Оду до радості Бетховена Фото Анастасії Берези
Фото Дмитра Ларіна
Народний музикант Євромайдану Антуанетта Міщенко Фото Дмитра Ларіна
Фото Анастасії Берези
Фото Анастасії Берези
Піаніст-Екстреміст виконував твори австрійського композитора Фото Дмитра Ларіна
Фото Анастасії Берези
Фото Анастасії Берези
Фото Анастасії Берези
Фото Анастасії Берези
Глядачі з одніє сторони барикад Фото Анастасії Берези
І з іншої... Фото Анастасії Берези
На завершення Руслана, звісно, заспівала Фото Дмитра Ларіна
Фото Дмитра Ларіна

На барикадах вулиці Грушевського, де в січні загинули, щонайменше, троє, а постраждали десятки людей, для мітингувальників та спецпризначенців влаштували концерт - як символ єднання та неминучої спільної перемоги

Встановити на дасі спаленого 19 січня автобусу синьо-жовте піаніно, придумали ті ж самі активісти громадського сектору Євромайдану, які в грудні минулого року провели знамениту акцію Піаніно для спецпризначенців біля адміністрації президента - Андрій Меаковський, Володимир В'ятрович та однодумці.

"Ми вигадали цю акцію для того, щоб показати - і з цього боку, і з іншого - українці. Ми не прийшли сюди ламати барикади, а тільки будувати порозуміння. Цим концертом  ми хочемо сказати, що мирний супротив, осмисленний протест діє і продовжується", - відкрив подію Меаковський.

Історик В'ятрович доповнив: 

"Ми вирішили поставити це піаніно саме тут, на Грушевського, на місці, де пролилася кров в результаті відомих всім подій, як символ ненасильницького супротиву. Влада роз’єднада нас, а музика може об’єднати, і в результаті ми всі з вами переможемо!"

Першою за музичний інструмент запросили голос та символ Євромайдану - Руслану.

Перед тим вона звернулася до бійців внутрішній військ та Беркуту, які спостерігали за концертом з відстані 100 - 150 метрів.

"Я не казатиму, що мистецтво може зробити все, бо, швидше, я того хочу, ніж так є. Але що я можу сказати вам, хлопці? Погано все це. Погано, що не відкриваються серця, що оцей шолом не тільки на голові і обличчі, а й у серці. Я б просила вас його відкрити. Для самих себе. І нехай кожен в усьому розбереться сам, бо, повірте, ситуація не така однобока, як вам здається" - на цих словах Руслану перебила гучна музика, яку включили зі сторони силовиків.

"Добре, що я встигла сказати, - тільки й відреагувала співачка і сіла за інструмент.

Першою вона виконала Оду до радості Бетховена, а потім музичне попуррі з уривків пісень Бітлз, а також власних та українських народних.

Після неї грали вже два відомих музиканти революції - Антуанетта Міщенко та Піаніст-Екстреміст.

Останній розповів зворушливу історію про те, як спеціально для цього революційного концерту з фортепіано звернувся з проханням надати ноти до одного австрійського композитора, а той виявився симпатиком Євромайдун і охоче відгукнувся.

Завершився перший фортпеіанний сольнии виступом Руслани - вони виконала декілька пісень.

Піаніно пообіцяли залишити на барикадах, щоб заграти на ньому міг кожен охоче, щоб лунав звук музики, а не бойових гранат та куль.

Українська правда. Життя

Головне на сайті