У Каннах покажуть "Майдан" Лозниці та "Плем’я" Слабошпицького

— 8 травня 2014, 13:24

Про це йдеться у повідомленні Національного центру ім. О. Довженка.

Повнометражний ігровий дебют Мирослава Слабошпицького "Плем'я" бере участь у конкурсі "Тижня критики" - найстарішої паралельної програми МКФ у Каннах.

Крім того, "Плем’я" буде змагатися за "Золоту камеру" - нагороду за найкращий дебюту всіх офіційних і паралельних програмах, яку визначає окреме журі.

Реставрована стрічка Сергія Параджанова "Колір граната" буде показана в офіційній програмі Cannes Classics.

У секції Short Film Corner беруть участь 3 українські короткометражки: "Прості речі" Олександра Ратія, "Інь, і що з цим робити" Мирослави Хорошун, "Абонент" Оксани й Марини Артеменко, та два фільми, зроблені у копродукції: "Кохання змінює" (Love Changes) Джейн Капрісс (США/Україна), "Балажер. Коригування дійсності" (Balazher. Korrekturen der Wirklichkeit) Лесі Кордонець (Швейцарія/Україна).

"Плем'я" Мирослава Слабошпицького — безпрецедентний фільм-експеримент, "німе кіно ХХІ століття", в якому ролі грають глухонімі непрофесійні актори.

The Tribe/ ПЛЕМЯ

Автор відмовляється від звуку, тому глядач не почує жодного слова, адже персонажі користуються мовою жестів, яка, однак, не перекладається озвученням чи субтитрами.

"Плем’я" – драматична історія першого кохання глухонімого Сергія, який переходить в 11-й клас інтернату для дітей. Сюжет побудований на відносинах героя з однокласниками і дівчиною Анею. За словами режисера, ідея "Племені" народилася з його короткометражної стрічки "Глухота".

The Tribe/ ПЛЕМЯ

"Плем'я" стало одним із лише семи повнометражних фільмів, обраних до "Тижня критики" - паралельної конкурсної секції Каннського кінофестивалю, в якій беруть участь перші та другі фільми молодих режисерів.

Вони змагатимуться за Гран-прі "Тижня критики".

Крім того, дебютні стрічки в цій програмі (в тому числі, й "Плем'я") поборються за "Золоту камеру", приз за найкращий перший повний метр.

Україна вперше представлена в цьому конкурсі, що існує вже 53 роки.

Як відомо, раніше фільми Мирослава Слабошпицького вже здобували нагороди на престижних кіноконкурсах.

"Діагноз" та "Глухота" брали участь у Берлінському кінофестивалі в 2009 та 2010 роках відповідно, а останній також перемагав у національному конкурсі МКФ "Молодість". Попередня ж робота режисера "Ядерні відходи", серед ряду призів, отримала "Срібного леопарда" кінофесту в Локарно.

"Майдан" — нова документальна робота Сергія Лозниці, знята нещодавно під час кількамісячних протестів у Києві.

Кадр з фільму "Майдан". Фото loznitsa.com

За словами режисера, для зйомок Євромайдану він перервав роботу над іншим проектом, присвяченим трагедії Бабиного Яру, зйомки якого мали розпочатися влітку 2014 року.

"Майдан" був знятий без фінансування, лише однією камерою і з залученням звукорежисера.

Як відомо, повнометражний художній дебют Сергія Лозниці "Щастя моє" став першим українським фільмом-учасником головного конкурсу Канн у 2010 році.

Кадр з фільму "Майдан". Фото loznitsa.com

Він також отримав "Скіфського оленя", Гран-прі "Молодості" як найкращий фільм фестивалю того ж року. А його наступна ігрова стрічка "В тумані" (2012) також була представлена в основній конкурсній програмі в Каннах та отримала нагороду Міжнародної асоціації кінопреси FIPRESCI.

У рамках роботи Українського павільйону сучасне українське кіно буде представлене готовими проектами, а також роботами, що перебувають на різних стадіях виробництва.

Реклама:

Головне сьогодні