Українець переміг на найбільшому фестивалі операторського мистецтва за роботу над стрічкою "Плем'я" Слабошпицького

13
22 вересня 2014

Як повідомляє Zaхіd.net, його відзначено за роботу над стрічкою "Плем'я" Мирослава Слабошпицького. Члени журі пояснили свій вибір так: "Фільм є прекрасним прикладом тонкого поєднання сценарію, режисури, акторської гри і дійсно новаторського кінематографічного підходу".

Валентин Васянович на фестивалі у Скоп'є присутнім не був. До оргкомітету та глядачів кінофоруму він звернувся телефоном, відзначивши, що це його найбільша нагорода за операторське мистецтво. "Сьогодні я найщасливіша людина на світі!", - сказав кінематографіст.

"Срібною камерою" фестивалю "Брати Манакі" нагороджено операторів польсько-данської стрічки "Іда" Ришарда Ленчевського та Лукаша Зала, яку Польща висунула на Оскар.

"Бронзову камеру" здобув оператор британської картини "'71" Тат Редкліфф.

"Брати Манакі" - найбільший міжнародний кінофестиваль Македонії. Кінофорум операторського мистецтва носить імена засновників першої македонської кіностудії Янакі та Мілтона Манакі. Головною подією фестивалю є конкурсна програма Camera 300.

Тим часом "Плем'я" продовжує збирати фестивальні нагороди. Картина змагатиметься за приз глядацьких симпатій у секції Pearl кінофестивалю у Сан-Себастьяні в Іспанії.