Фотоконкурс Вікіпедії зібрав 16 тисяч фотографій України

— 1 жовтня 2014, 15:20

Конкурсний список пам’яток для фотографування складається з понад 60-ти тисяч об’єктів історико-культурної спадщини усієї України.

Автономна Республіка Крим на рівних умовах бере участь в українській частині конкурсу, і, за рішенням російського регіонального відділення Фонду Вікімедіа, не бере участі в конкурсі в Росії.

За два тижні, що конкурс вже тривав в Україні, сфотографовано понад 16 300 об’єктів культурної спадщини, з яких найбільше – в Києві (766), Тернопільській (583) і Одеській (524) областях, найменше – в Луганській області (9), Севастополі (20) і Донецькій області (27).

У міжнародному конкурсі завантажено понад 238 тис. фото. У більшості країн конкурс уже завершився. Вранці 1 жовтня проведення конкурсу завершили Аруба, Колумбія і Канада. У Швейцарії конкурс триватиме до 7 жовтня, в Албанії та Косово — до 14 жовтня, в Україні — до 15 жовтня, в Ізраїлі — до 24. А останніми закінчують Македонія та Росія, в яких конкурс тільки сьогодні розпочався і триватиме включно до 31 жовтня. Наразі Україна за кількістю фотографій перебуває на 5-му місці серед 41 країни, однак до завершення фотоконкурсу все ще може змінитися.

Одна з конкурсних робот. Костел Домініканців у Львові

Фотоконкурс "Вікі любить пам’ятки – міжнародний фотоконкурс, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Вперше в Україні був проведений у 2012 році. Тоді Україна посіла четверте місце за кількістю завантажених світлин, а минулого року – увійшла в трійку лідерів. Всього за цей час в рамках фотоконкурсу було завантажено близько 70 тисяч фотографій пам’яток культурної спадщини України. Цього року конкурс "Вікі любить пам’ятки" проходить у майже 40 країнах світу. У більшості країн-учасниць конкурс розпочався 1 вересня, і наразі вже завантажено понад 57 тисячі фотографій, в трійку лідерів входять Польща, Німеччина та Франція. Разом з Україною фотоконкурс розпочнеться у Македонії, а найпізніше приєднається до нього Ізраїль, де він триватиме з 24 вересня по 24 жовтня 2014 року.

Реклама:

Головне сьогодні