Лежати і читати: в столиці запрацювала незвичайна бібліотека. Фото

— 28 травня 2015, 18:39

Так, на столичній Воздвиженці відкрилася нова бібліотека незвичайного формату "BOtaN".

Про її особливості "Українській правді. Життя" розповіла директор із розвитку Яна Ібрагімова.

"Створюючи "BOtaN", ми йшли від глобального до локального. Ми думали про те, аби не просто запропонувати літературу і локацію, а дати читачеві зрозумілу форму придбання потрібних саме йому знань і після цього систематизувати їх, створити нову культуру дозвілля та міського життя", - каже вона.

За словами Яни, під час бурхливого зростання "коуч індустрії", засновники хочуть нагадати про книги, адже - це єдиний спосіб вчитися на чужих помилках, перегорнути сторінку і побачити взаємозв'язок між подіями, скласти свою власну думку, розвивати свою логіку і йти до своєї мети.

"Зрештою, не так складно залишити для книги місце в своєму дні. Тут проста математика: в середньому кожна людина читає 1 сторінку за дві хвилини, якщо виділяти на це годину в день, то це 30 сторінок на день і вже 210 сторінок на тиждень, а це, в свою чергу, середньої товщини книга. А ми постараємося, щоб це була саме та книга, яка вам потрібна. Навколо цієї ідеї ми розробляємо програму, інтелектуальний органайзер або тренер із інтелекту, що дозволяє стежити за проривами на шляху до наміченої мети і полегшує маршрут до неї. А атмосфера, створена тут, буде сприяти концентрації і одночасно розслабленості. Скажімо, лежачи в гамаку можна читати або за бажанням зайняти комфортне крісло, поруч із буфетом, де подають напої та десерти", - розповідає вона.

ВІДЕО ДНЯ

На запитання про те, чим "BOtaN" відрізняєтся від класичної бібліотеки, Яна розповіла, що заклад успадкував ознаки класичної бібліотеки. Однак на відміну від запилених коридорів, звичних нам за радянським типом бібліотечних закладів, тут, кожен квадратний метр інтер'єру є частиною процесу читання.

"Ідеологія побудована на комфорті перебування. Є місця для тих, хто цінує інтимність думок: тут гамак, ковдра, лампа, мобільний столик з капучіно і десертом. У громадській зоні - чай та однодумці, з якими можна обговорити прочитане. Доступ до інтернету, буфет з десертами. Але, звичайно, найважливішою відмінністю від більшості муніципальних бібліотек є книжковий фонд. Ми не змагатимемось за кількістю книг (поки що), але за якістю і постійністю поповнення нас не наздогнати", - ділиться директор із розвитку.

Серед книжок, у бібліотеці є нон-фікшен і художня література. Пріоритет - немистецькі книги. За темами, є розділи "Особистість" - книги про особисту ефективність, розвитку нових навичок, творчості та спорті, мотиваційна літ-ра.

"Досвід" - біографії, автобіографії, книги засновані на реальних подіях, репортажі. "Наука" - популярні книги для широкого читача з гуманітарних та точних наук і розділ "Діло" з книгами по бізнесу (управління, маркетинг, стартапи та ін).

"Кожну книгу ми відбираємо буквально по одній, тому якістю свого книжкового фонду пишаємося. Так, ділова література, приміром, це книги або обов'язкові до прочитання (must read - авт.) або актуальні видання останніх кількох років. Часто, ділова література виявляється відірваною від реальності і не застосовна у швидко мінливому світі. Ми намагаємося уникати книг, які не принесуть користь читачеві", - зазначає вона.

Фонд бібліотеки поповнюється постійно, працівники щодня відбирають книги, аналізують новинки, читають, шукають найбільш корисне. Так, у художньому фонді, наприклад, вони збирають колекцію всіх лауреатів Пулітцерівської премії, Нобелівської премії з літератури.

"Книги ми купуємо самі, але після відкриття з'явилися меценати, охочі поділитися своїми бібліотеками, чому ми дуже втішені. Ми щойно відкрилися і поки тестуємо все, що заготовили і буде ще багато всього нового і цікавого. Абонементи та картки клієнта в нас звичайно є", - додає Яна.

Бібліотека знаходиться на вулиці Воздвиженській, 9-19

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні