Знайдено найстародавніший Коран у світі. Фото

— 22 липня 2015, 11:56

Вони відкрили рукопис, що міг бути написаний 1370 років тому, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Сторінки мусульманського священного тексту залишалися у бібліотеці університету неопізнаними майже століття. Експерт Британської бібліотеки, доктор Моххаммед Іса Уолі каже, що "це захоплююче відкриття, якому зрадіють мусульмани".

Рукопис тримали разом із колекцією інших книг і документів Близького Сходу.

Коли дослідники вирішили провести радіовуглецевий аналіз рукопису, його результати виявилися "вражаючими". За словами дииректора університету Сьюзен Уоролл, дослідники не очікували цього "навіть у найсміливіших мріях", що рукопис виявиться настільки старим. "Виявити найстріший фрагмент Корану у світі було фантастично цікавим", - каже вона.

Дослідження, проведені Оксфордським університетом показали, що фрагменти Корану написаний на овечій чи козячій шкурі. Дані тестів показують, що Коран було написало між 568 та 645 роками.

За словами професора Девіда Томаса, згідно мусульманської традиції, пророк Моххамед отримував одкровення, які складають Коран, між 610 та 632-ими роками, в рік своєї смерті.

Це, в свою чергу, свідчить про те, що людина, яка їх записувала, жила у часи пророка Моххамеда. "Людина, яка написала це, можливо знала пророка Моххамеда. Вона напевне бачила його, можливо, чула його проповіді, або, можливо, знала його особисто", - кажуть вчені.

Реклама:

Головне сьогодні