У Китаї видадуть "Кобзар" Шевченка з ілюстраціями китайських митців

— 21 серпня 2015, 10:32

Про це йдеться у повідомленні Міністерство культури України.

Китайська делегація на чолі з віце-президентом Академії живопису і каліграфії Юй Генхуеєм наразі перебуває в Україні. До складу делегації увійшли двадцять видатних китайських культурних діячів — президентів і віце-президентів китайських художніх академій, директорів музеїв, галеристів, художників.

Головною метою візиту є вивчення життя і творчості Тараса Шевченка. На зустрічі в Міністерстві культури китайська сторона повідомила, що по завершенню поїздки планується реалізувати проект з Шевченкіани — видати "Славетний Кобзар очима китайських митців".

Нове видання "Кобзаря" буде китайською мовою з ілюстраціями на сюжети творів Тараса Шевченка в стилі "гохуа", які створять китайські художники по враженнях, отриманих під час перебування в Україні.

ВІДЕО ДНЯ

Крім того, передбачається організація виставок цих робіт — в Китаї до дня народження поета та в Україні до дня його перепоховання на Чернечій горі. Також, до виставок заплановано видання окремого каталогу.

Китайська делегація відвідує музеї та історичні місця, пов’язані з життям і творчістю Шевченка в Києві, Каневі та Моринцях. У рамках візиту в Національному музеї Тараса Шевченка і Національній академії мистецтв України відкрились дві окремі виставки картин китайських художників, членів делегації. Також, планується провести мистецький захід у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Реклама:

Головне сьогодні