До Ермітажу вивозять цінні експонати з кримських музеїв

29
21 жовтня 2015

Про це заявила народний депутат України, керівник постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) Людмила Денисова.

Денисова зазначила, що громадяни України з інформаційних джерел дізнаються також про вивезення в Ермітаж колекцій із Судака, з Центрального музею Тавриди в Сімферополі, пише Радіо свобода.

"Хочу підкреслити, що вчинення Російською Федерацією будь-яких дій на тимчасово окупованій території України, спрямовані, зокрема, на зміну юрисдикції щодо об'єктів культурної, індустріальної та технічної спадщини України, є прямим порушенням суверенних прав України, а також загальновизнаних норм і принципів міжнародного гуманітарного права", – сказала Денисова.

Вона закликала спеціалізовані установи ООН, зокрема, ЮНЕСКО, не визнавати жодних змін статусу Автономної Республіки Крим і міста Севастополь.

"Ми вимагаємо негайного припинення міжнародних правопорушень на тимчасово окупованій території України і заявляємо про покладання відповідальності за них, в тому числі, матеріальної, на російську сторону і незаконну владу Криму", – підкреслила вона.

Підтвердження інформації про вивезення експонатів із зазначених кримських музеїв в Росію з інших джерел немає. Реакція влади і музейників Криму і Росії на такі заяви також відсутня.

Раніше народний депутат України Володимир Ар'єв повідомляв про вивезення з Криму в Ермітаж картин Айвазовського.

На сайті російського уряду 20 жовтня опублікували розпорядження про включення більше 220 об'єктів на території Криму і Севастополя до списку культурних об'єктів федерального значення.

У зв'язку з цим міністерство культури України заявило про протиправність цих дій з боку Росії.

Після анексії Криму, Росія прийняла під свою юрисдикцію всі об'єкти культурної та історичного значення, розташовані на території Криму. Україна наполягає на приналежності пам'яток українському народу і просила прийняти їх під захист ЮНЕСКО.