Твори династії Кричевських приїхали в Україну

— 4 листопада 2015, 13:20

Їх подарувала Музею української діаспори та Міжнародному благодійному фонду світових українців "Діаспора" відома українська художниця, яка нині проживає в США, – Катерина Кричевська-Росандич.

В експозиції будуть представлені твори династії Кричевських, багато з яких дивом пережили лихоліття Другої світової війни, довгі дороги зруйнованою Європою під гарматним вогнем та далекі подорожі за океан, врешті повернувшись на рідну землю.

Більшість робіт, які раніше зберігались в приватній колекції онуки Василя та Федора Кричевських, відомої американської та української художниці Катерини Кричевської-Росандич в США, мають надзвичайну історичну та мистецьку цінність. Це, зокрема, акварелі, написані Катериною Кричевською та Василем Васильовичем Кричевським у 1943 році, перед від’їздом із окупованого Києва.

Олена Овчиннікова "Гопак. Краков'як" (1990)

В окремій залі експозиції буде представлено 21 роботу київської художниці Олени Овчиннікової, що нині мешкає в Пітсбурзі, Пенсильванії, США. Олена Овчиннікова також походить з відомої київської мистецької династії. Її батько Василь Овчинніков – талановитий художник та музейник, який впродовж 42 років очолював Київський музей західного та східного мистецтва.

Музею української діаспори Олена подарувала твори, написані в 70-80-их роках минулого століття в Україні. Це зразки станкової, книжкової графіки та акварелі, що мають виразний національний колорит з характерною для майстрині "фресково-монументальною" стилістикою.

Федір і Василь Кричевські - видатні українські митці першої половини 20 століття. Федір Кричевський, зокрема, один із засновників Академії образотворчого мистецтва (тепер Національна Академія образотворчого мистецтва і архітектури). Василь Кричевський - автор проекту українського державного герба.

Виставка працює з 6 листопада 2015 року до 18 січня 2016 року в Музеї Діаспори (вул. Московська 40Б)

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні