Комунальні музеї платитимуть державі за оренду 1 гривню на рік - Мінкульт

— 1 грудня 2015, 12:16

Відповідне рішення затверджено постановою Кабінету Міністрів України, йдеться на сайті Мінкульту.

До сьогодні ставка орендної плати для музеїв, що належать до комунальної власності територіальних громад населених пунктів та утримуються за рахунок відповідних місцевих бюджетів, визначалася на загальних умовах, визначених Методикою.

Так, ставка орендної плати для закладів культури, що належать до комунальної власності і фінансуються з місцевого бюджету, становила 2% на рік від експертної оцінки, у той час як для закладів культури державної форми власності, які розміщуються на території об’єктів комунальної форми власності, встановлюються пільгові ставки орендної плати.

Внесені до Методики зміни включають комунальні музеї до переліку підприємств, установ та організацій, для яких розмір річної орендної плати за оренду державного нерухомого майна становить 1 гривню, і, таким чином, передбачають встановлення рівних умов для розвитку та забезпечення здійснення основної діяльності музеїв державної та комунальної власності.

"Зміни дозволять комунальним музеям спрямувати кошти на власний розвиток, зокрема на поповнення колекцій, створити належні умови для їх зберігання та експонування, популяризації закладів, що в цілому сприятиме зростанню відвідуваності таких музеїв як об’єктів, що створюють туристичну привабливість населених пунктів, а також відповідному збільшенню доходів місцевих бюджетів", - йдеться на сайті відомства.

На сьогодні в Україні орендують державне майно близько 30 комунальних музеїв, що утримуються за рахунок відповідних місцевих бюджетів і є неприбутковими. Відсутність відповідних бюджетних призначень з місцевих бюджетів призводить до заборгованості комунальних музеїв по орендній платі за користування державним майном.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні