П’ятим лауреатом Премії Конрада стала Софія Андрухович

— 3 грудня 2015, 15:52

Про це стало відомо під час оголошення результатів Премії в Національному музеї Тараса Шевченка.

"Проза Софії надзвичайно вишукана. Я давно захоплююся нею як читачка. Вона таємнича, безумна, мовно багата. Її літературою насолоджуєшся", — зазначила письменниця Таня Малярчук, презентуючи творчість Софії Андрухович під час церемонії нагородження.

Софія Андрухович народилася 17 листопада 1982 року в Івано-Франківську. Донька письменника Юрія Андруховича. Є авторкою книжок прози "Літо Мілени" (2002), "Старі люди" (2003), "Жінки їхніх чоловіків" (2005), "Сьомга" (2007) та "Фелікс Австрія" (2014).

Лауреат Премії Конрада отримує грошову нагороду в розмірі 3000 євро та піврічне стажування в Польщі в рамках стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща GAUDE POLONIA від Національного центру культури у Варшаві.

Цього року переможця обирали з-поміж 63 номінантів. До шорт-листа Премії, як повідомляла "Українська правда", окрім Софії Андрухович, потрапили також письменники Остап Сливинський та Олексій Чупа.

До складу журі Премії ввійшли директор Національної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія, письменники Андрій Курков та Таня Малярчук, літературознавець Ростислав Семків, польська публіцистка Боґуміла Бердиховська, президент польського ПЕН-клубу Адам Поморський та директорка Польського інституту в Києві Ева Фігель.

Андрухович стала п’ятим лауреатом Премії Конрада. До цього її отримали Тарас Прохасько (2007), Сергій Жадан (2009), Наталка Сняданко (2011) і Таня Малярчук (2013).

Премія Конрада присуджується раз на два роки українському письменникові віком до 40 років за "послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність послання".

Висунути претендентів на премію можуть українські та іноземні культурні інституції, наукові центри, видавництва, творчі об'єднання та приватні особи.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні