Названо номінантів на Оскар у категорії "Найкращий фільм іноземною мовою"

— 18 грудня 2015, 12:27

У даній категорії розглядалося 80 стрічок, і наразі до короткого списку потрапило лише 9, йдеться на офіційному сайті.

Серед них - фільми з Бельгії ("The Brand New Testament"), Колумбії ("Embrace of the Serpent"), Данії ("A War"), Фінляндії ("The Fencer"), Франції ("Mustang"), Німеччини ("Labyrinth of Lies"), Угорщини ("Son of Saul"), Ірландії ("Viva") та Йорданії ("Theeb").

Фільми цієї номінації визначаються у два етапи.

Фільм Микити Міхалкова "Сонячний удар" не потрапив до шорт-листа претендентів на отримання премії. Список з п'яти номінантів на "Оскар" буде оголошено 14 січня 2016, а церемонія нагородження відбудеться 28 лютого 2016 року.

Як відомо, Україна не встигла подати заявку на конкурс. Заявки приймалися лише до 1-го жовтня цього року. Так сталося, бо минулого року змінився склад українського оскарівського комітету, а за правилами кіноакадемії, новий склад має бути затверджений Виконавчим комітетом кіноакадемії на спеціальному засіданні. Україна не змогла оголосити конкурс та висунути фільм-номінант на золоту статуетку.

Затримка сталася через минулорічний скандал навколо Українського Оскарівського комітету.

Тоді виникла необхідність оновити регламент роботи і склад Комітету. До цього процесу приєдналася робоча група за підтримки Національного союзу кінематографістів України (НСКУ).

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні