Рада планує збільшити частку українських фільмів у касових зборах кінотеатрів до 25%

— 28 січня 2016, 16:23


Законопроект підтримали 234 народних депутата, пише Дзеркало Тижня.

Законопроектом пропонується визначити форми та порядок надання державної фінансової підтримки суб'єктам кінематографії; пропонується створити Раду щодо державної підтримки кінематографії.

Крім того, законопроектом деталізується механізм участі держави у фінансуванні кіновиробництва, визначаються культурні та виробничі критерії Культурного тесту фільмів, вводиться бальна система - оцінні елементи національних фільмів тощо.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, запропоновані законопроектом норми повинні привести збільшення частки українських фільмів в касових зборах України з сьогоднішніх 2,5% до 25%, збільшення частки українських фільмів і серіалів в ефірі загальнонаціональних телеканалів в три рази.

Також автори законопроекту розраховують на залучення іноземних виробників контенту, витрати яких на території України можуть досягти 2,5 млрд грн у найближчі п'ять років.

Нагадаємо, що на виробництво українських фільмів у 2015 році бюджетом передбачено 63,8 млн грн. У серпні Державне агентство України з питань кіно заявило про необхідність додатково виділити з державного бюджету на кіновиробництво 120 млн грн.

Реклама:

Головне сьогодні