18 шведських музеїв стали безкоштовними для відвідувачів

— 4 лютого 2016, 11:06

Першим відмінив плату за вхід Музей сучасного мистецтва у Стокгольмі.

Відтепер усі охочі можуть безкоштовно ознайомитися з унікальною музейною колекцією, яка налічує понад 100 тисяч творів мистецтва. Серед експонатів музею — роботи Пабло Пікассо, Казимира Малевича, Енді Воргола та інших всесвітньовідомих художників.

Музей сучасного мистецтва у Стокгольмі. Фото: Kalle1

Також серед безкоштовних культурних закладів — Шведський музей природознавства, Музей армії, Музей світової культури у Гетеборзі, Королівський арсенал, Замок Стоклостер, Музей архітектури і дизайну, Музей етнографії та інші.

Відміна плати за вхід, як розраховує уряд Швеції, має розширити аудиторію музеїв за рахунок мешканців, які раніше віддавали перевагу іншим видам дозвілля.

До цього серед відвідувачів державних музеї Швеції, за статистикою, переважали освічені жінки, повідомляє ScandiNews. Відмінивши плату за вхід, уряд Швеції сподівається зацікавити виставками чоловіків, малоосвічених громадян, мешканців передмість та туристів.

ВІДЕО ДНЯ

Раніше подібний експеримент уже було реалізовано у шведських музеях у 2005-2006 роках. Проаналізувавши його результати, керівник статистичного відділу департаменту культури Стокгольма Сверкер Херд дійшов висновку, що ця ініціатива дійсно сприяє зростанню кількості відвідувачів музеїв, але за рахунок не нової, а постійної аудиторії.

"Напевне можна сказати, що і тоді, і нині цей захід спричиниться до збільшення кількості відвідувачів, — зазначає Херд. — Але не можна стверджувати, що це буде саме нова аудиторія. Швидше за все, ті, хто і до цього відвідував музеї регулярно, тепер почнуть це робити ще частіше".

Безкоштовний вхід відтепер і в Історичному музеї в Стокгольмі. Фото: husbilhusvagn.se

Разом з тим, вхід до найпопулярнішої пам'ятки Швеції – Морського музею "Ваза" лишився платним (130 крон за дорослий квиток – близько 16 доларів).

В листопаді 2015 року на місяць відмінили плату за вхід кілька польських музеїв: Королівський замок на Вавелі, Королівський замок у Варшаві, музей "Королівські Лазенки", а також Палац Короля Яна ІІІ у Вілянуві.

Як раніше повідомляла "Українська правда", в Києві всі муніципальні музеї раз на місяць можна відвідати безкоштовно — у спеціально визначені "дні відкритих дверей".

Реклама:

Головне сьогодні