Комп'ютери назвали ймовірного володаря "Оскара"

— 22 лютого 2016, 13:57

Оскільки немає нагоди опитати учасників голосування, а дізнатися імена кіно-щасливчиків хочеться, треба шукати інших шляхів і спробувати вгадати переможців.

Саме цим останні кілька тижнів займаються профільні портали FiveThirtyEight, Farsite та PredictWise.

Ресурс FiveThirtyEight за останній місяць опитав вісьмох ентузіастів, котрі вважають, що їм вдалося знайти кращий спосіб передбачити хід та результат оскарівських перегонів.

Наразі результати більшості передбачень майбутнім переможцем називають "Легенду Г'ю Гласса" ("Той, що вижив") із Леонардо Ді Капріо у головній ролі. Другим найімовірнішим кандидатом на перемогу є фільм "У центрі уваги" Тома Мак Карті.

Безапеляційним кандидатом номер 1 на перемогу в категорії "Найкращий режисер" є Алехандро Гонсалес Іньярріту із фільмом "Легенда Г'ю Гласса". До нього пальма першості належала Джорджу Міллеру, режисерові стрічки "Шалений Макс: дорога люті". Власний алгоритм порталу FiveThirtyEight також пророкує перемогу "Легенді Г'ю Гласса" із Леонардо Ді Капріо у головній ролі.

Шість із семи систем передбачень назвали Леонардо Ді Капріо майбутнім володарем "Оскара" за найкращу роль першого плану. Деякі шанси мають Едді Редмейн та Майкл Фассбендер.

Алгоритм FiveThirtyEight каже, що найкращою актрисою має стати Брі Ларсон за роботу у фільмі "Кімната". Але Дженіфер Лоуренс та Шарлота Ремплінг і Кейт Бланшетт теж мають непогані шанси.

Аналіз інших премій дав таке передбачення: ймовірним кандидатом на "Оскар" за роль другого плану може бути Алісіа Вікандер "Дівчина із Данії". Одразу за нею Кейт Вінслет, яка зіграла у фільмі "Стів Джобс". До речі, за Вінслет "вболівають" моделі інтернет-передбачення, а ось за аналізом рецензій та опитуваннями перемагає Вікандер. Боротьба може вийти цікавою.

За чоловічу роль другого плану змагаються Сільвестр Сталоне і Том Харді. Конкуренцію їм може скласти хіба що Марк Райленс.

Кожен із методів розрахунку переможців заснований на даних із різних джерел.

Власний метод порталу у минулому році спромігся передбачити переможців у шести номінаціях. Він спирається на дані інших премій.

Цього року автори сайту звернули увагу на модель Бурака Текіна, яка збирає згадування про ту чи іншу стрічку у Google News. Модель Пола Сайнмана обробляє твіти. Обидва механізми стають більш точними із наближенням до вечора вручення жаданих статуеток.

Другий тип передбачень засновано на попередніх нагородженнях і номінантах. У свою чергу, Зак Віснер-Гросс та Ренді Голдмен обробляли дані бокс-офісу стрічок і робили свій "переможний" рейтинг за даними сайту Rotten Tomatoes.

Дехто з оскароманів знаходив та опитував користувачів кінопорталу, які минулого року рекомендували фільми, котрі потім отримали статуетку. Інші аналізували рецензії старих фільмів-переможців, шукаючи їх за часто вживаними сталими виразами в інтернеті, і порівнювали їх із цьогорічними.

Номінантів на премію оголосили ще в січні. Їх обирали понад шість тисяч членів Академії.

Відтоді вся кіноспільнота намагається вгадати цьогорічні смаки кіноакадеміків.

Голосування за "Оскар" розпочалося у минулу п'ятницю і завершиться 23 лютого. Премію вручатимуть у неділю, 28 лютого.

Реклама:

Головне сьогодні